Konyaspor Antalyaspor’a Konuk Oluyor

Bu sezon Süper Lig’de çok dikkat çeken performanslardan birini sergileyen Konyaspor, bununla birlikte son haftalarda aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle 2’incilik koltuğunu kaptırmaktan da kurtulamadı. Yeşil Beyazlı takım ligin 35’inci haftasında Fatih Karagümrük karşısında aldığı mağlubiyetle birlikte 2’inci sırada yer alan Fenerbahçe’nin de 4 puan gerisine düşmüştü. Ancak 36’ıncı haftada Beşiktaş ile kozlarını paylaşan Fenerbahçe sahadan beraberlikle ayrıldı ve Konya temsilcisine puan farkını 2’ye düşürme şansı doğdu. Bununla birlikte bu şansın değerlendirilebilmesi adına oynanacak müsabakada İlhan Palut’un rakibi ligin en formda ekiplerinden biri olan Antalyaspor olacak.

Umut Işığı

Bu sezon Süper Lig’in tartışmasız en başarılı takımlarından biri olan Konyaspor, bu başarısını sıralamada tam olarak gösterebilmek konusunda problemler yaşamaya başladı.

Yeşil Beyazlı takım 2’incilik koltuğunu Fenerbahçe’ye kaptırdıktan sonra bu farkı kapatabilme şansını bir türlü yakalayamadı. Bununla birlikte Fatih Karagümrük karşısında alınan mağlubiyetle birlikte Sarı Lacivertli takım puan farkını 4’e kadar çıkartmıştı.

Ancak 36’ıncı haftada Konyaspor’a gün doğdu denilebilir. Zira Fenerbahçe 36’ıncı haftada ezeli rakibi Beşiktaş’a konuk olduğu maçta sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı ve 2 puanı Vodafone Park’ta bıraktı. Bu bağlamda eğer Konyaspor 36’ıncı haftanın kapanış müsabakasında oynayacağı Antalyaspor maçını kazanabilirse puan farkı 2’ye düşecek.

Bu açıdan bakıldığında ciddi bir şansı önünde bulan İlhan Palut’un takımı, bununla birlikte ligin en formda ekiplerinden birine karşı çok daha iyi bir performans sergilemek zorunda. Antalyaspor çok uzun bir süredir mağlubiyet yüzü görmüyor ve Konyaspor’a da bu maçta beraberlik yetmiyor.

İki teknik direktör takımı olarak nitelendirilebilecek takımın karşı karşıya geleceği maç öncesi Konyaspor 64 puanla 3’üncü sırada yer alırken Antalyaspor da 52 puanla 9’uncu sırada oturuyor. Sezonun ilk yarısında Konya’da oynanan müsabaka ev sahibi ekibin 1-0’lık üstünlüğüyle sona ermişti.

Taktiksel Savaş

Ligin en potansiyelli teknik adamları arasında gösterilen İlhan Palut ile bu sezon teknik direktörlüğe soyunan Nuri Şahin’in takımlarının karşı karşıya geleceği müsabaka yüksek düzeyde futbol kalitesi vaat ediyor.

Bununla birlikte Yeşil Beyazlı takımın Amar Rahmanovic’ten de faydalanamayacağı düşünüldüğünde bu durumlara bir çözüm bulması gerekiyor. Antalyaspor kendi sahasında normalden de güçlü görünen bir takım ve bu bağlamda Konyaspor’un işi hiç ama hiç kolay olmayacak.

Bununla birlikte Yeşil Beyazlı takım ligdeki her takımı yenebilecek kapasiteye sahip bir teknik adam ve oyun sistemine sahip. Bu bağlamda tüm taraftarlar hele ki 7 maçtır kazanan Fenerbahçe de puan kaybetmişken 36’ıncı haftayı çok kârlı bir şekilde kapatmış olmayı bekliyorlar.

Ancak takımın son haftalarda yaptığı hataları yaptığı takdirde bu maçtan galip ayrılması çok mümkün değil. Konyaspor’un Antalyaspor karşısında oynayacağı müsabakada her zamankinden çok daha istekli ve çok daha odaklanmış bir biçimde sahada mücadele etmesi gerekiyor.