Konyaspor 90+3’te Güldü

Spor Toto Süper Lig’de 17.haftada isim olarak çok büyük maçlar vardı. Ancak içlerinde İttifak Holding Konyaspor ve Fraport TAV Antalyaspor maçı en özellerinden ve maç öncesinde hakkı en az verilenlerden biriydi.

İttifak Holding Konyaspor, sezon başından beri oynadığı futbol ve aldığı sonuçlarla kendinden kat be kat büyük bütçelerle kurulmuş takımlara kafa tutuyor. Spor Toto Süper Lig tablosunda; Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray gibi takımların üstünde yer alan İlhan Palut’un öğrencileri, lider Trabzonspor’un da en yakın takipçisi konumunda.

Öte yanda Fraport TAV Antalyaspor ise takımın başına Nuri Şahin geçtikten sonra özellikle taktiksel gelişimiyle dikkat çekmişti. Buna karşın onlar için asıl sükse, geçen hafta lider Trabzonspor’u yendikleri maçta oldu. Fraport TAV Antalyaspor, aldığı 2-1’lik galibiyetle rakibine 27 maç sonra mağlubiyeti tattırmıştı.

İşte Spor Toto Süper Lig’de 17.haftada saatler Cumartesi saat 16:00’ı gösterdiğinde başlayan bu mücadele bu yönüyle izleyenlere en azından taktik kalite açısından güzel bir oyun vaat ediyordu.

İttifak Holding Konyaspor, maçın son anına kadar elinden gelen her şeyi yaptı. Özellikle duran toplardaki etkinliğiyle rakibine ezici bir üstünlük kuran İlhan Palut’un öğrencileri, hak ettikleri golü maçın son dakikasında buldu.

Spor Toto Süper Lig’de günün bir diğer karşılaşmasında Atakaş Hatayspor’un, Trabzonspor’a kaybetmesiyle İttifak Holding Konyaspor, puan tablosunun ikinci sırasındaki yerini sağlamlaştırdı.

Konyaspor Antalyaspor Maçında Sessiz İlk Yarı

Spor Toto Süper Lig’in 17.haftasındaki bu mücadelede ilk tehlikeli atak dakika 22’de Fraport TAV Antalyaspor’dan geldi.

İttifak Holding Konyaspor savunmasını dengesiz yakalayan Nuri Şahin’in ekibi sağ kanattan Bünyemin Balcı ile tehlike yaratmak istedi. Bünyamin Balcı’nın soluna çekerek kaleye yolladığı şutu ayaklarıyla çelen İbrahim Sehic, topun havalanmasına engel olamadı.

Havalanan top kaleye yönelirken, onu çizgide durduran Nejc Skubic oldu.

Bu atak sonrasında İttifak Holding Konyaspor kontrolü eline geçirdi.

Ev sahibinin rakip kaledeki tehlikesi Serdar Gürler ile geldi. Soldan havalandırılan topa çok iyi yükselen Serdar Gürler kafayı da vurmayı başardı.

Aslında iyi yere giden topu kontrol eden isim ise tecrübeli file bekçisi Ruud Boffin oldu.

Bu pozisyonun ardından Cikalleshi ile kaleyi bir kez daha yoklayan İttifak Holding Konyaspor yine Ruud Boffin’e takıldı.

Konyaspor Son Nefeste Hakkını Aldı

İkinci yarıya çok daha etkili başlayan İttifak Holding Konyaspor, inanılması zor bir golü Cikalleshi ile 58.dakikada kaçırdı.

Oyuna ikinci yarıda dahil olan M’Poku’nun seken topunda bomboş kaleyi karşısında göre Cikalleshi, belki de kariyerinin en kötü vuruşlarından birini yaptı ve stadyumdaki taraftarları kahretti.

Çok müsait bir başka pozisyonu da Michalak ve Ahmed Hassan ile kaçıran İlhan Palut’un ekibi, galibiyet ümitlerini yitirmek üzereydi.

Derken sahneye 90+3’te Skubic, Ahmed Hassan ve Endri Çekiçi çıktı. Kullanılan taç atışında topu geriye sektiren Ahmed Hassan’dan gelen topa vuran Endri Çekiçi, Konya’yı sevince boğdu.

Bu golle unutulmayacak bir galibiyet gelmiş oldu ve İttifak Holding Konyaspor yoluna devam etti.