Konyaspor İlhan Palut ile Sözleşme Uzatmak İstiyor

Süper Lig’in bu sezon en iyi futbol oynayan takımlarından birisi olan Konyaspor, 12 haftada topladığı 23 puanla birlikte bir başka 23 puanı olan Hatayspor’un arkasında 3’üncü sırada yer alıyor.

Oldukça iyi bir performans gösteren ve bu sezon tek mağlubiyetini Galatasaray karşısında alan Konyaspor’da, yönetim, bu başarının mimarı olarak gösterilen İlhan Palut ile sözleşme uzatarak hem hocasını ödüllendirmek hem de özellikle büyük takımlardan gelebilecek tekliflerin önünü kapatmayı hedefliyor.

Bununla birlikte, basına yansıyan son haberlerde İlhan Palut’un daha devre arası olmadan sözleşme uzatmaya sıcak bakmadığı iddia edilirken, bu durumun biraz da yönetimin önünü kapatmamak için olduğu düşünülüyor.

İlhan Palut Konya’yı Taşıyor

Aykut Kocaman yönetiminde oldukça başarılı dönemler geçirdikten sonra sıkıntılı zamanlar yaşayan Konyaspor’a İlhan Palut ilaç gibi geldi. 12 maçta 23 puan toplayan ve sadece Galatasaray karşısında kaybeden İlhan Hoca, Yeşil Beyazlıların başında 1.63 gibi iyi bir puan ortalaması yakaladı ve Konyaspor’un üst sıralara yerleşmesinin en büyük mimarı oldu.

Mağlup olduğu tek maçta Galatasaray karşısında birçok fırsattan yararlanamayan Konyaspor’un bu maçta da galip gelmeyi hak eden taraf olduğu tüm futbolseverler tarafından ifade edilmişti. Konyaspor, çıktığı son 3 maçta Kayserispor’u 2-0, Fenerbahçe’yi 2-1 ve Göztepe’yi ise 2-0 mağlup etmeyi başarmıştı.

12’inci haftada verilen milli aradan dönüşte 13’üncü hafta maçında Çaykur Rizespor’u kendi sahasında ağırlayacak olan Konyaspor’da birçok oyuncunun da bu sezon iyice artan performansı büyük kulüplerin dikkatini çekiyor.

Konyaspor’un başında gösterdiği şahane performans sonrasında özellikle Vitor Pereira ile yollarını ayıracağı ifade edilen Fenerbahçe’nin yeni teknik direktör adayları arasında değerlendirdiği iddia edilen genç teknik adama Konyaspor yönetiminden yeni bir sözleşme teklifi geldiği ifade ediliyor.

İlhan Hoca Mütevazı Davrandı

Konyaspor’un yeni sözleşme teklifini şimdilik askıya almasını isteyen İlhan Palut’un, henüz bir şey başardıklarını düşünmediğini ve Konyaspor’un başında oldukça mutlu olduğunu aktardığı iddia edilirken, Konyaspor ile başka hedefler de belirlediği ve bu konunun devre arasında yapılacak planlamada konuşulmasının daha uygun olacağını düşündüğü belirtiliyor.

Gelen teklifin kendisini çok mutlu ettiğini yönetimle paylaşan İlhan Palut, Konyaspor yönetiminin de önünü görmesi için şimdilik aceleci davranmazken bu davranışı da bir hayli takdir toplamıştı.

Süper Lig’in en potansiyelli teknik direktörlerinden biri olarak gösterilen ve yeni nesil teknik direktör zincirinin önemli bir halkası olan İlhan Palut, Hatayspor, Göztepe gibi takımların başında da oldukça iyi bir performans göstermişti.

Şu an bir sıra üstünde bulunan rakibi Hatayspor’un bu başarısında çok ciddi bir emeği olan İlhan Palut, 3 sezondan fazla görev yaptığı Akdeniz temsilcisinin başında 104 maça çıkmış ve 1.98 gibi oldukça dikkat çekici bir puan ortalaması yakalamayı başarmıştı.