Konya’da 100. Yıl Heyecanı

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği başarılı performansla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Konyaspor, Konya’da çok güzel bir gece geçirmeye hazırlanıyor. Dedeman Otel’de 25 Mart Cuma akşamı görkemli bir etkinlik düzenleyerek 100. Yıl Galası düzenleyecek olan Yeşil Beyazlı ekipte bu tarihi günün heyecanı yaşanmaya devam ediyor.

Asırlık Çınar Konyaspor

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği başarılı performansla tarihinin en iyi sezonunu geçirmeye devam eden Konyaspor adına 2021/2022 sezonunun çok fazla duygu ve öykü ile hatırlanacağı kesin.

Yeşil Beyazlı ekipte her şey oldukça iyi giderken takımın en sevilen isimlerinden Ahmet Çalık’ın vefat etmesi, Serdar Gürler’in takımdan ayrılması gibi olaylar çok ciddi duygusal boşluklar yaratsa da Konya şehri ve Konyaspor camiası takımlarına sahip çıkarak bir gün olsun yalnız bırakmadılar.

Pek tabii yaşanan olayların izleri kaldı ancak Konyaspor o kötü günleri biraz daha geride bıraktı. 22 Haziran 1922 tarihinde Süreyya Ege ve arkadaşları tarafından kurulan Konyaspor, 25 Mart Cuma akşamı Dedeman Otel’de çok güzel bir galayla 100’üncü yılını kutlamanın heyecanını yaşıyor.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, eski Konyaspor başkanları, bir dönem Konyaspor’da forma terleten oyunculardan bazıları Teknik Direktör İlhan Palut ve oyuncular, idareciler, yerel siyasetçiler, iş insanları, kulübün delegeleri ve birçok farklı insanın da davetli listesinde olduğu gala oldukça keyifli geçecek gibi görünüyor.

25 Mart Cuma saat 18’de başlayacak program Konyaspor’un Youtube kanalı üzerinden de canlı olarak yayınlanacak. 100’üncü yıla özel hazırlanan 100. Yıl Marşı’nın da ilk kez seslendirileceği galada tam anlamıyla birlik beraberlik havasının esmesi bekleniyor.

Konyaspor’un Kalesi Evi

Bu sezon Süper Lig’de çok başarılı bir performans sergileyen Konyaspor’un bu başarısının altında yatan en büyük faktörlerden birisi de iç sahada gösterilen mücadele.

Yeşil Beyazlı takım iç sahada oynadığı 15 maçtan sadece 1’ini kaybetti. Ligin ikinci yarısına başlangıçta oynadığı maçta Sivasspor’a mağlup olarak şok bir mağlubiyet alan Konya temsilcisi sonrasında bu kötü badirenin etkilerini atlattı.

Süper Lig’in 30’uncu haftasında Fenerbahçe’ye konuk olduğu maçta sahadan 2-1 mağlup ayrılan Konyaspor’un 31’inci haftada oynayacağı Göztepe maçında en çok kendi sahasında oynayacak olmasına güveniyor.

Bu bağlamda ligin geriye kalan kısmını da başarıyla tamamlayarak 2’incilik koltuğunu kaptırmayı hedefleyen Konyaspor’da işlerin düzelmesi adına sadece 3 puan yeterli olacaktır. Fenerbahçe karşısında kötü bir performans göstererek mağlup olmasına rağmen Konya camiasının takımlarına olan güvenleri bir hayli yüksek.

Bu kadar kısıtlı bir bütçe içerisinde gösterilen bu başarının camiayı memnun etmemesi imkansız. Takım bunca badire atlatmış olmasına rağmen tarihinin en iyi sezonunu geçiriyor ve alınan mağlubiyetler ya da gösterilen kötü performanslar takıma olan güvene dair herhangi bir olumsuz etki yapmıyor.