Konya Dünya Karate Şampiyonası’nın Ev Sahibi

Konya’da düzenlenen İslami Dayanışma Oyunlarından sonra bir başka önemli organizasyon daha Konya’da düzenlenecek. Ümit Genç U21 Dünya Karate Şampiyonası’nın Konya’da yapılacağı duyuruldu. 5 gün sürmesi planlanan Dev organizasyon’a birçok ülkeden yüzlerce sporcu ve antrenörün katılması bekleniyor.

2022 Ümit Genç U21 Dünya Karate Şampiyonası Tarihleri

İslami Dayanışma Oyunlarından sonra Konya bir başka dev organizasyona daha ev sahipliği yapacak. Geçen sene Güney Afrika’nın Cape Town şehrinde düzenlenen Ümit Genç U21 Karate Dünya Şampiyonası, 2022 yılında Konya’da düzenlenecek. 26-30 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılması planlanan Şampiyona’ya birçok ülkeden yüzlerce Sporcu ve antrenör katılacak. Türkiye en son Dev organizasyona 2007 yılında ev sahipliği yapmıştı. Turnuva İstanbul’da düzenlenmişti.

Türkiye Toplam 104 Madalya Kazandı

2022 Genç Ümit U21 Dünya Karate Şampiyonası öncesinde 36 Altın, 34 Gümüş ve 58 Bronz madalya kazanan Fransa toplam 128 madalya ile turnuvanın en çok madalya kazanan ülkesi. Japonya 52 Altın madalya ile en çok altın madalya kazanan ülke. 33 altın madalya kazanan Türkiye altın madalyada 4.sırada yer alırken, 28 gümüş ve 43 bronz ile toplam 104 madalya kazandı.  Kırmızı beyazlılar toplam madalya sıralamasında 3.sırada yer alıyor.

Konya Hokey İl Birinciliği Ödülleri Sahiplerini Buldu

Konya’da düzenlenen okul sporları faaliyeti kapsamında yer alan Genç Kızlar ve Genç Erkekler Hokey İl Birinciliği maçları tamamlandı.

2021-2022 eğitim öğretim yılı Genç Kızlar ve Genç Erkekler Hokey İl Birinciliğine Saraçoğlu Hokey Sahası ev sahipliği yaptı. Çekişmeli geçen maçlar sonucunda Genç Erkeklerde; 1.Karatay Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, 3.Konya Spor Lisesi, 4. Ilgın Şehit Selam Kemer Anadolu lisesi oldu.

Genç Kızlarda ise 1.Bozkırlar Vakfı Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2.Konya Spor Lisesi 3.Ilgın Şehit Selam Kemer Anadolu Lisesi 4.Nizamülmülk Anadolu Lisesi oldu. Derece yapan takımlara kupaları taktim edilirken, oyunculara da madalyaları verildi.

Hokey İl Birinciliğinin yanında Genç Erkekler ve Genç Kızlar Tenis İl Birinciliği turnuvasının kazananları da ödüllerine sahip oldu.

Konya Tenis İl Birinciliği Turnuvası Tamamlandı

2021-2022 eğitim öğretim yılı Genç Erkekler ve Genç Kadınlar Tenis İl Birinciliği turnuvası tamamlandı.

48 Erkek ve 36 Kadın olmak üzere 84 sporcunun katıldığı Tenis İl Birinciliği turnuvası tamamlandı. Genç Erkeklerin şampiyonu Özel Profesyonel Eğitim Fen Lisesi olurken, 2.sırada Özel Konya Sistem Anadolu Lisesi yer aldı. Meram Fen Lisesi turnuvayı 3. Sırada tamamlarken, Konya Lisesi 4.sırada yer aldı.

Genç Kızlar kategorisinin şampiyonu ise Özel Selçuklu Yöntem Anadolu Lisesi oldu. 2.sırada Meram Anadolu Lisesi yer alırken, Özel Selçuklu Yöntem Fen Lisesi turnuvayı 3.sırada tamamladı. Konya Spor Lisesi ise 4.sırada yer aldı.

Turnuvanın ardından düzenlenen törende derecede yer alan okullara kupaları,. Genç sporculara da madalyaları taktim edildi.