Konya Takımları 4 Maçta Tek Galibiyet Aldı

Konya şehrini futbolda temsil eden Konya takımları yeni haftada birbirinden heyecanlı mücadelelere çıkıp galibiyet kovalayacaklar.

Konya’da futbolun son yıllarda yaptığı atılımın bir yansıması olarak birçok farklı ligde takımlarımız mücadele ediyorlar.

Bunlar arasında başı ise Spor Toto Süper Lig’de zirve yarışında olan İttifak Holding Konyaspor çekiyor. Onun ardından gelen ekibimiz ise TFF 2. Lig’de mücadele eden 1922 Konyaspor olarak gözüküyor.

Bu iki takımımız Konya’yı üst düzey profesyonel liglerde temsil eden ekiplerimiz olarak öne çıksa da Bölgesel Amatör Lig’de de şehrimizi temsil eden iki ekip var.

Bunlar Konya Ereğlispor ve Sarayönü Belediyespor.

İşte bu 4 takım Türkiye liglerinde bu hafta sonunda birbirinden zorlu maçlara çıkıp puan almak için kıyasıya bir mücadele verecekler.

Şimdi gelin takımlarımızın yapacağı maçlara yakından göz atalım…

Konya Takımları Geçen Haftada 3 Fire Verdi

Konya şehrimizi temsil eden takımlarımızın 3’ü yaptıkları son karşılaşmalarda puan kaybı yaşayarak taraftarlarını üzdüler.

Spor Toto Süper Lig’de teknik direktör İlhan Palut önderliğinde şahane bir sezon geçiren İttifak Holding Konyaspor, tarihinin en başarılı periyotlarından birini yaşıyor. Buna karşın takımımız son haftalarda gözle görülür bir düşüşe geçti.

Hatırlanacağı üzere İttifak Holding Konyaspor, 13 Şubat 2022’de Spor Toto Süper Lig’de sezonun belki de en önemli maçına çıkmıştı. Rakip Spor Toto Süper Lig lideri Trabzonspor idi.

Heyecan fırtınası şeklinde geçen maçta takımımız ne yazık ki 2 – 1 mağlup olmuş ve şampiyonluk hayallerini sekteye uğratmıştı. O karşılaşmadan sonra çıktığı 2 maçta toplam 5 puan kaybeden İlhan Palut’un ekibi, düşüşe geçti.

Konya takımları bu hafta yaşadıkları kayıpları 1922 Konyaspor ile sürdürdü. TFF 2. Lig’deki temsilcimiz uzun süreli kötü gidişini bu hafta da devam ettirdi. Sahasında Ankara Demirspor’u ağırlayan temsilcimiz, ne yazık ki rakibine 0 – 2 mağlup olmaktan kurtulamadı. Bu sonuçla 1922 Konyaspor, galibiyet hasretini 11 maça çıkardı.

Bölgesel Amatör Lig’de liderliğini devam ettiren Sarayönü Belediyespor ise 2 maç sonrasında puan kaybetti. Deplasmanda Akşehirspor’a konuk olan Sarayönü Belediyespor, rakibiyle golsüz berabere kaldı ve 1 puanla yetindi.

Konya Takımları Bu Hafta Tek Galibiyet Alabildi

konya takımları

Konya takımları arasında bu hafta yüzümüzü güldüren tek ekip ise Konya Ereğlispor oldu. Bölgesel Amatör Lig’de çıkışını sürdüren Konya Ereğlispor, sahasında Eskil Belediyespor’u 2 – 1 geçti.

Bu onların son 10 maçtaki 8’inci galibiyetleri olurken, TFF 3. Lig’e takımımızı bir adım daha yaklaştırdı.

Konya Ereğlispor, bu performansıyla aynı ligde yarış veren diğer bir Konya temsilcimiz Sarayönü Belediyespor’a da yaklaşmış oldu.

Sarayönü Belediyespor’un puan kaybıyla birlikte iki takım arasındaki fark da 3’e indi. Bu bölgesel rekabete de yeni bir boyut getirdi.

Konya takımları yukarıda görüldüğü gibi bu haftayı çok da başarılı geçirmediler. Dileğimiz önümüzdeki haftanın büyün Konya takımları için çok daha başarılı ve bol puanlı geçmesi.