Ereğlispor’da Yaşanan Gelişmeler


Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden takımlardan olan Ereğlispor, yeni sezon öncesinde bir yandan yaptığı antrenmanlar ile birlikte çalışmalarını sürdürürken diğer yandan da transfer çalışmalarına devam ediyor.


Bu sezon Bölgesel Amatör Lig’de başarılı bir sonuç elde etmenin planlarını yapan Ereğlispor, yeni sezondaki tek hedefi ise TFF 3. Lig’e yükselmek olacak. Bu bağlamda çalışmalarına devam eden Ereğlispor, transfer çalışmalrına ağırlık vermiş durumda. Gelen son bilgilere göre Ereğlispor, özellikle iç transferde hareketli günler yaşanıyor.


4 futbolcusu ile bilikte yoluna devam etme kararı alan Ereğlispor, 21 yaşındaki sol bek oyuncusu Bilal Birer, 31 yaşındaki savunma oyuncusu Cabbar Çelik, 27 yaşındaki savunma oyuncusu Şehmus Aslan ve 29 yaşındaki orta saha oyuncusu Mustafa Baştin ile yeni sözleşmeler imzaladı.


Son gelen haberlere göre ise teknik direktör Ertuğrul Sanlav yönetiminde çalışmalarına devam eden Ereğlispor cephesi, özellikle teknik adam Ertuğrl Sanlav’ın görüşleri ve raporları doğrultusunda hem iç transferde hem de dış transferde girişimlerine devam edecek.


Ereğli Anadoluspor ile Himmet Kök Futbol Akademi Birleşti


Bölgesel Amatör Lig takımlarından Ereğlispor’un U16 yaş takımı olan Ereğli Anadoluspor’da hareketli günler yaşanıyor.
Gelen bilgilere göre Süper Amatör Grup’ta mücadele eden Ereğli Anadoluspor, Himmet Kök Futbol Akademi ile birleşme kararı aldı. Böylece Ereğlispor’un U16 yaş takımında Himmet Kök Futbol Akademi futbolcuları forma giyecek.


Kulüp Başkanı Yıldıray Demirtaş ve Himmet Kök’ten Açıklamalar


Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Erelispor’un U16 yaş takımının, Himmet Kök Futbol Akademisi ile birleşmesi üzerine kulüp başkanı Yıldıray Demirtaş, birtakım açıklamalarda bulundu. Ereğli’de spora katkı sağlanması amacı ile kurulan takımın kısa bir zaman içerisinde Süper Amatör Lig’e yükseldiğini belirten başkan Yıldıray Demirtaş, bir sonraki hedeflerinin 3. Lig’de mücadele etmek olduğunu söyledi.


Bu doğrultuda ise özellikle altyapıdan gelen futbolculara ihtiyaçları olduğunu belirten başkan Yıldıray Demirtaş, bu sebeple Himmet Kök Futbol Akademi ile birleşme kararı aldıklarını açıkladı.


Öte yandan Himmet Kök Futbol Akademi’nin kurucu Himmet Kök ise uzun yıllar profesyonel olarak futbol oynayıp antrenörlük yaptığını fakat artık kendi kurmuş olduğu futbol akademisi ile Ereğli’nin futboluna katkı saplamak istediğini belirtti.