Konya Dünya Standartlarındaki Atletizm Pisti ile Taraflı Tarafsız Herkesi Büyüleyecek

Konya denildiği zaman akla Konyaspor gelse de bu güzel şehrin sporun her alanında var olduğunu söyleyebiliriz. Spora meraklı gençler için yaz spor okulları düzenleniyor. Bunun yanı sıra, Konya; ilerleyen günlerde önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yapacak. 9 ila 18 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan Beşinci İslami Dayanışma Oyunları şehri heyecanlandırıyor. Söz konusu organizasyon için şehre kazandırılan atletizm pisti geçtiğimiz günlerde yapılan bir tören ile açıldı. Gelin, bu pistin detaylarına ve törende yaşananlara yakından bakalım!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Atletizm Pistinin Açılmasından Duyduğu Memnuniyeti Dile Getirdi

Beşinci İslami Dayanışma Oyunları; 9 Ağustos 2022 tarihinde başlayacak. Konya halkı; bu organizasyon için heyecanlanıyor. Tüm hazırlıkların sürdüğünü ifade edebiliriz. Bu organizasyona 56 farklı ülkeden üç bine yakın sporcu ve antrenör katılacak. Konya; bu isimleri en iyi şekilde ağırlamak adına elinden geleni yapacak.

Uğur İbrahim Altay; tüm İslam dünyasının gözünün Konya’da olacağını dile getirdi. Uluslararası standartlardaki atletizm pistinin Konya’ya kazandırılmasından duyduğu memnuniyetten bahsetti. Söz konusu atletizm pisti sayesinde İslami Dayanışma Oyunları’nın harika bir etkinlik olarak akıllarda kalacağını yineledi. Bunun yanı sıra, tam olimpik yüzme havuzunun da en kısa sürede açılacağını sözlerine ekledi. Son olarak, Meram bölgesindeki Türkiye’nin ilk tam olimpik velodromunun da açılışa hazır olduğunu belirtti. Uğur İbrahim Altay; bu üç tesis sayesinde Türkiye’nin sporda çağ atlayacağını ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay; Konya’ya söz konusu tesislerin kazandırılmasını sağlayan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkürlerini sundu. Konya’nın hoşgörünün ve barışın sembolü olan bir şehir olduğunu dile getirdi. Şehir halkının Beşinci İslami Dayanışma Oyunları’na en iyi şekilde ev sahipliği yapacağından herhangi bir şüphesinin olmadığını sözlerine ekledi.

Vahdettin Özkan ve Selman Özboyacı da Söz Alan İsimler Oldular

Atletizm pistinin açılış töreninde konuşan bir diğer isim AKP Konya milletvekili Selman Özboyacı oldu. Özboyacı; şehrin böylesine dev bir organizasyona ev sahipliği yapmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Konya’nın marka bir şehir olduğunu belirtti. İslami Dayanışma Oyunları’na ev sahipliği yapmak adına en uygun yer olduğunu sözlerine ekledi. Hem Konya’nın hem de Türkiye’nin marka değerini artıracak bu organizasyona ev sahipliği yapmak adına günleri saydıklarını söyledi.

Konya Valisi Vahdettin Özkan da olumlu konuştu. Her şeyden önce, başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm bakanlara ve milletvekillerine teşekkür etti. Anadolu’nun kalbi olarak bilinen Konya’da böylesine güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmanın büyük bir gurur olduğunu sözlerine ekledi. Son olarak söz alan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da benzer temennilerde bulundu.