Konya Barosu’nun Düzenlemiş Olduğu Futbol Turnuvası Sona Erdi

Konya sporu denildiği zaman akla doğal olarak Konyaspor geliyor. Yeşil beyazlı takım; yıllardan bu yana Süper Lig’de mücadele ediyor. Hatta, Konyaspor için Süper Lig’in demirbaş takımı diyebiliriz. Konyaspor; 2021 – 2022 sezonunda hatrı sayılır bir başarı elde etti. Ligi üçüncü sırada bitirdi. Bu sayede, ülkemizi 2022 – 2023 sezonunda UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde temsil etme hakkı kazandı.

Konyaspor sayesinde şehirde futbola duyulan ilginin arttığını ifade edebiliriz. Takdir edersiniz ki, Covid-19 sebebiyle son iki yıldır herhangi bir spor organizasyonu düzenlenmiyordu. Ancak, hayatın 2022 yılı ile beraber normale dönmesi sayesinde söz konusu spor organizasyonlarının sayısında da ciddi bir artış oldu. Bunlardan birisi de Konya Barosu Spor Komisyonu’nun düzenlemiş olduğu futbol turnuvası! Gelin, bu turnuvanın detaylarına bir göz atalım!

Turnuvanın Final Maçı Büyük Çekişmeye Sahne Oldu

Konya Barosu tarafından düzenlenen futbol turnuvası tam bir ay önce başladı. Yoğun geçen bir iş döneminin ardından yorulan hukukçular çareyi futbol maçı oynayarak ter atmakta buldular. Bu yüzden, kendi aralarında takımlar oluşturdular. Melikşah Halı Sahası’nda oynanan turnuvada güzel futbolun yanı sıra birbirinden güzel dostluk görüntüleri de vardı.

Turnuvanın final maçı beklenildiği gibi güzel bir mücadeleye sahne oldu. Üst üste gelen goller sayesinde hem takımların hem de maçı izleyen seyircilerin futbola doyduklarını ifade etmek gerekir. Konya Barosu Başkanı Mustafa Aladağ başta olmak üzere birçok kişinin yerinde izlediği bu turnuvanın galibini belirleyecek olan final maçında Avukatlar Birliği takımı ile Tulpar takımı karşı karşıya geldi. Final maçı tahmin edebileceğiniz gibi büyük bir çekişmeye sahne oldu. Her iki takım da maçı kazanmak adına ellerinden geleni yaptılar. Avukatlar Birliği takımı; Tulpar takımını 7-2 gibi farklı bir skor ile yenerek turnuvanın şampiyonu oldu. Maçın ardından büyük sevinç yaşayan Avukatlar Birliği; rakiplerini de tebrik etmeyi unutmadı.

Turnuvanın final maçı öncesinde üçüncülük maçı oynandı. Üçüncülük maçında Yorulan Defansa Gelsin takımı ile Eski Dostlar takımı karşıya geldi. Birbirinden komik isimlere sahip olan bu iki takımın mücadelesinden galip ayrılan taraf Yorulan Defansa Gelsin takımı oldu. Söz konusu maçı 7-6 kazanarak üçüncülüğünü ilan etti.

Maçın Ardından Güzel Görüntüler Vardı

Birçok takımın mücadele ettiği ancak yalnızca bir takımın şampiyon olduğu bu güzel turnuvanın ardından tahmin edebileceğiniz gibi güzel görüntülere rastlandı. Konya Barosu Başkanı Mustafa Aladağ; dereceye giren takımlara ödüllerini ve madalyalarını verdi. Ayrıca, dört takımın oyuncularını da teker teker tebrik etti. Turnuvaya katılan tüm meslektaşlarına teşekkür etti. Böylesine önemli bir organizasyon sayesinde kaynaşan sporcuların halinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Futbol turnuvasının ardından topluca fotoğraflar çektirilerek dostluk görüntüleri verildi. Bu organizasyon önümüzdeki yıl da gerçekleştirilecek.