Konya Basket Söğütsen Seramik Maçından Yenilgiyle Ayrıldı

Konya; Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük şehirlerinin başında geliyor. Şehrin nüfusu da bir hayli fazla! Bu şehirde yaşayan insanlar spor müsabakalarına büyük bir ilgi duyuyorlar.

Konyaspor; Süper Lig’in en tecrübeli takımlarından birisi! 2021 – 2022 sezonunu üçüncü sırada bitirmeye hazırlanan Konyaspor; Konya’da yaşayanları sevindiriyor. Ancak, şehirde farklı spor kategorilerinde mücadele eden takımların olduğunu da söyleyebiliriz. Onlardan birisi de Konya Basket!

Konya Basket Söğütsen Seramik Maçında Neler Yaşandı?

Konya Basket; 2021 – 2022 sezonunda Erkekler Bölgesel Basketbol 1. Ligi’nde mücadele ediyor. Takımın amacı sezonu en iyi yerde tamamlamak! Sezonu tamamlamaya hazırlandığımız şu günlerde Konya Basket’in F Grubu’ndaki üçüncü maçında Söğütsen Seramik ile karşılaştığını söyleyebiliriz.

Söğütsen Seramik; F Grubu’nun en güçlü takımlarının başında geliyor. Selçuk Üniversitesi 19 Mayıs Spor Salonu’ndaki maça ilgi bir hayli fazlaydı. Konyalı basketbol severler; takımlarını desteklemek adına 19 Mayıs Spor Salonu’nu sonuna kadar doldurdular. Herkes, Konya Basket’in güçlü rakibi karşısında bir sürpriz yapmasını bekliyordu. Ayrıca, maçın çekişmeli geçmesi yönünde bir beklenti vardı.

Konya Basket; maça hırslı ve istekli bir şekilde başlasa da devamını getiremedi. Söğütsen Seramik; rakibine olan üstünlüğünü ilk dakikadan itibaren hissettirdi. Hem pota altından hem de dış atışlardan çok fazla sayı buldu. İlk periyodu önde tamamlayan Söğütsen Seramik; ikinci yarıda farkı giderek açmaya başladı. Konya Basket; bilhassa savunmada dağınık bir görüntü çizdi. Sonuç olarak, Konya temsilcisi soyunma odasına 54-31 geride gitti. İlk yarıda 23 sayılık farkın meydana gelmesi çekişmeli bir maç izlemek isteyen taraftarları da ciddi bir hayal kırıklığına uğrattı.

Herkes, Konya Basket’in maçın ikinci yarısında neler yapacağını merak ediyordu. Aradaki güç farkı barizdi. Fakat, Konya Basket taraftarları; takımlarının güçlü rakibe karşı daha dirençli bir oyun sergilemesini arzuluyorlardı. Üçüncü periyotta da beklenen olmadı. Söğütsen Seramik; üstün oyununa devam etti. Konya Basket; dördüncü periyotta oyun disiplininden tamamen koptu. Üst üste yediği sayılar ile demoralize oldu. Sonuç olarak, kendisi adına hayati önem taşıyan bu mücadeleyi 88-73 kaybetti.

Söğütsen Seramik; ortaya koyduğu oyun ile bu maçı kazanmayı hak ettiğini gösterdi. Başkent ekibi; Konya gibi zorlu bir deplasmandan galibiyet ile dönerek destekçilerini memnun etti. Üçte üç yapmayı başardı.

Konya Basket’in Bir Sonraki Maçı Kiminle?

Konya Basket; Söğütsen Seramik yenilgisinin ardından toparlanarak önündeki maçlar için hazırlanmaya başladı. Konya ekibi; gruptaki ilk yenilgisini alsa da bu durumu telafi etmek adına önünde şans olduğunu biliyor. 8 Mayıs 2022 Pazar gününün programında yer alan maçta yine Selçuk Üniversitesi 19 Mayıs Spor Salonu’nda Yozgat Yurdum ile karşılaşacak olan Konya Basket; bu maçı kazanmaktan başka bir şey düşünmüyor. Oyuncular; Söğütsen Seramik yenilgisi dolayısıyla çok daha hırslandılar.