Konya Basket Yenilgiyi Unutmak İstiyor

Basketbol Erkekler 1. Lig’in 20. Haftasında Konyaspor Basketbol pazartesi günü Sigortam.Net ile karşılaşacak. Düzce karşılaşmasından yenilgi ile ayrılan yeşil beyazlı takım zorlu karşılaşma için hazırlıklarına başladı. Düzce yenilgisini Sigortam.Net galibiyeti ile unutmak istiyor

Konya Basket Çalışmalara Başladı

Basketbol Erkekler 1. Ligi’nde mücadele eden Büyükşehir Hastanesi Konyaspor Basketbol takımı ligde 10. Hafta maçında 1. Mart Pazartesi günü sahasında Sigortam.Net ile karşı karşıya gelecek. Geçtiğimiz hafta çarşamba günü oynadığı erteleme maçında Düzce’ye mağlup olan Büyükşehir Hastanesi Konyaspor Basketbol, bir günlük dinlenme sonrasında hemen Sigortam.Net karşılaşması için hazırlıkların başladı.

26 Şubat Cuma günü öğleden sonra Selçuklu Belediye Spor Salonu’nda toplanan Büyükşehir Hastanesi Konyaspor Basketbol, baş antrenör Cengiz Karadağ yönetiminde haftanın ilk antrenmanını yaptı. Yeşil beyazlı takım 27 Şubat Cumartesi günü de tek idman yaptı ve 28 Şubat Pazar günü yapacağı antrenman ile birlikte Sigortam.Net için yapacağı hazırlıkları bitirmiş olacak.

Büyükşehir Hastanesi Konyaspor Basketbol, ligde elde ettiği 4 maçlık galibiyet serisini Düzce karşısında sona erdirdi. Kendisi gibi zirveyi zorlayan Sigortam.Net’i mağlup ederek süper lig hedefi yolunda kayıp vermeden ilerlemek istiyor.

Sigortam.Net karşılaşması öncesinde Büyükşehir Hastanesi Konyaspor Basketbol 30 puan ile dördüncü, Sigortam.Net ise 29 puan ile sekizinci basamakta yer alıyor. Ligde birinci sırada ise 31 puan ile Samsunspor yer alıyor. Aynı puan ile 2. Ve 3.lükte ise Balıkesir Büyükşehir ve Akhisar Belediye yer alıyor.

Manisa BB, Selçuklu Belediyesi, Bornova Belediyesi, Merkezefendi Belediyesi ve Kocaeli 30 puan ile averaj farkı ile arka arkaya yer alıyor.

20. Hafta Fikstürü

Diğer yandan ligde 20. Hafta heyecanı 26 Şubat Cuma günü oynanan Manisa Büyükşehir Belediyespor – Buda Gemlik maçı ile başladı. Basketbol Erkekler 1. Lig’de 20. Hafta fikstürü ise şu şekilde;

27 Şubat Cumartesi:

14.00 Akhisar Belediye Basketbol-Semt77 Yalovaspor

15.45 Balıkesir Büyükşehir Belediyespor-Nadir Gold İstanbul Basket

17.30 Samsunspor-Finalspor

28 Şubat Pazar:

14.00 Bornova Belediyespor-Mamak Belediyespor

15.45 Ankara Anadolu Basket-Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket

17.30 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor-Global Connect Travel Düzce

 1 Mart Pazartesi:

18.00 Büyükşehir Hastanesi Konyaspor Basketbol-Sigortam.net