Karatay’daki Ortaokullar Arası Futbol Turnuvası Güzel Görüntülere Sahne Oldu

Futbol; tüm Türkiye’de olduğu gibi Konya’da da çok seviliyor. Şehirdeki en büyük zevklerin başında futbol oynamak ve maç izlemek geliyor. Takdir edersiniz ki, Konya’yı Süper Lig’de Konyaspor temsil ediyor. Yeşil beyazlı takım; 2021 – 2022 sezonunu üçüncü sırada bitirdi. Bu sayede, ülkemizi 2022 – 2023 sezonunda UEFA Konferans Ligi’nde temsil etme hakkını kazandı.

Konyaspor’un başarısı; bilhassa çocukları ve gençleri futbola yönlendirdi. Sportif faaliyetlere verdiği destek ile bilinen Karatay Belediyesi; eğitim yılının sonuna yaklaştığımız şu günlerde ortaokullar arası dostluk turnuvası düzenledi. Güzel görüntülerin yanı sıra takımlar arası çekişmeye de sahne olan bu turnuva; çocukların anılar kazanmasını sağladı.

Futbol Turnuvasını Hangi Okul Kazandı?

10 Mayıs 2022 tarihinde başlayan turnuva büyük çekişmeye sahne oldu. Her şeyden önce, Karatay’daki ortaokullar arasında oluşturulan 28 takımın bu turnuvada mücadele ettiğini söyleyebiliriz. Bu turnuvaya 504 sporcu katıldı. Şehit İbrahim Karaoğlan Ortaokulu; turnuvayı üçüncü sırada tamamladı. İkinci ise Karatay Ortaokulu oldu. Final maçı son derece çekişmeliydi. Karatay Ortaokulu’nu zor da olsa mağlup eden Prof. Dr. Fuat Sezgin Ortaokulu; bu turnuvanın galibi oldu.

Maçların sona ermesinin ardından dereceye giren takımlara ve sporculara ödül ve madalyaları verildi. Organizasyon; hatıra fotoğraflarının çektirilmesi ile sona erdi. 504 sporcunun katıldığı bu turnuva; son yılların tartışmasız en görkemli organizasyonlarından birisi oldu.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca Organizasyonun Ardından Olumlu Açıklamalar Yaptı

Spora verdiği destek sayesinde hem Konya’da hem de diğer şehirlerde büyük bir takdir toplayan Karatay Belediyesi; ortaokullar arası futbol turnuvası ile de sınıfı bir kez daha geçmeyi başardı. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; organizasyonun bitimiyle beraber düşüncelerini dile getirdi. Her şeyden önce, 2021 – 2022 eğitim öğretim yılının ilk döneminde ilkokullar arasında da benzer bir turnuva düzenlendiklerini ifade etti. Söz konusu turnuvanın da son derece başarılı bir şekilde tamamlandığını dile getirdi.

Hasan Kılca; turnuvaya katılan tüm sporculara teşekkür etti. Sporun dostluk ve kardeşlik adına bir hayli önemli olduğunu dile getirdi. Covid-19 sebebiyle uzun süredir yapılamayan turnuvaları yeniden düzenledikleri için mutlu olduğunu belirtti. Futbol turnuvasının kendileri adına bir hayli önemli olduğunu söyledi. İleride Konyaspor’da ve milli takımda oynayacak futbolcuları seçmek adına da bu tür bir organizasyona ihtiyaçları olduğunu belirtti.

Hasan Kılca; Karatay Belediyesi’nin ilerleyen dönemlerde bu tür turnuvaları düzenleyeceğini söyledi. Konya halkının da bu tür organizasyonları çok sevdiğini ifade ederek konuşmasına son verdi. Hasan Kılca’nın ardından Konya İl Gençlik ve Spor Müdür Yardımcısı Bilal Yavaş söz aldı. O da tıpkı Hasan Kılca gibi bu tür organizasyonların önemine dikkat çekti. Futbolun gençleri kaynaştırmak adına önemli bir araç olduğunu söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.