Karatay Yaz Spor Okulları Kayıtları Başladı

Konya’nın merkez ilçesi olan Karatay Beledisi’nin özellikle çocuklara spor sevgisi aşılamayı ve kötü alışkanlıklardan uzak durmayı hedefleyen projelerinden biri olan ‘Karatay Yaz Spor Okulları’ için ön kayıtlar başladı. Karatay Belediyesi, çocukların özellikle yaz aylarından zamanlarını daha etkin bir şekilde kullanmaları ve spor ile içiçe olmaları için böyle bir proje başlaacağı duyurulmuştu. Şimdi de bu spor okulu için ön kayıtların başladığı duyuruldu.

Bilindiği üzere 9 farklı spor dalında eğitimlerin verileceği bu Karatay Yaz Spor Okulları’na ön kayıtlar sadece internet üzerinden olacak şekilde sporokullari.karatay.bel.tr  adresinden yapılıyor. Burada eğitim alacak çocukların 2006 – 2015 tarihlerinde doğmuş olmaları ve ön kayıtlarında 2 Haziran Pazar gününe kadar yapılmış olması gerekiyor. Çocukları için ön kayıtlarını tamamlayan anne ve babalara bir bilgilendirme mesajı gönderilecek.

Öte yandan her hangi bir sorun ile karşılaşan ya da bilgi almak isteyen veliler, 0332 350 13 13 numaralı telefondan yetkililer ile irtibat kurabilecekler. Ayrıca 30 Haziran Çarşamba günü ise kesin kayıt listeleri sporokullari.karatay.bel.tr internet adresinde yayınlanacak. Karatay Yaz Spor Okulları’ndaki eğitimler ise 5 Temmuz Pazartesi günü başlayıp, 27 Ağustos Cuma günü bitecek.

Karatay Yaz Spor Okulları’ndaki Eğitimlerin Detayları

Karatay Yaz Spor Okulları’ndaki eğitimler, pandemi kuralları çerçevesinde alanlarında profesyonel olan eğitimciler eşliğinde 5 farklı spor tesisinde verilecek.

Bu tesisler ise Şehit Nihat Gün Spor Tesisi, Cemil Keleşoğlu Lisesi Spor Salonu, Ali Ulvi Kurucu Lisesi Spor Salonu, Ulubatlı Hasan Mahallesi Spor Salonu ile Celalettin Karatay Kongre ve Gençlik Merkezi olacak. Futbol, basketbol, voleybol, karate, taekwondo, jimnastik, kick boks, masa tenisi ve satranç gibi 9 farklı spor dalının olduğu bu programda çocuk sporcular, seçtikleri programa göre haftaiçi üç gün eğitimlere katılacak.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın Açıklamaları

Karatay Yaz Spor Okulları Projesi hakkında açıklamalarda bulunan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, temel amaçlarının çocukları geleceğe daha güçlü hazırlamak olduğunu ifade etti. Öte yandan Karatay ilçesini de sporun merkezi haline getirerek adından söz ettirmek istediklerini sözlerine ekleyen başkan Hasan Kılca, gençlerin gözlerindeki ışığı ve parıltıyı ortaya çıkararak onları geleceğe daha iyi hazırlamak olduğunu belirtti.