Karatay Belediye Spor Kulübü Kick Boks Kategorisindeki Başarısıyla Dikkat Çekiyor

Çocukların spor yapması her şeyden önemli! Covid-19 sebebiyle bir yılı aşkın süredir gerçekleştirilemeyen birçok spor organizasyonu birtakım tedbirler eşliğinde düzenleniyor. Onlardan birisi de Okullar Arası Kick Boks Türkiye Şampiyonası! Birçok çocuk ve genç; bu organizasyonda yer alabilmek adına istek duyuyor. Ancak, organizasyona katılabilmek adına ilk olarak il seçmelerini geçmek gerekiyor.

Yıllardan bu yana sporcu yetiştiren ve başarılarıyla adından söz ettiren Karatay Belediye Spor; kick boks il seçmelerine başarısıyla damga vurdu. Bu seçmelere 15 sporcusunu gönderen kulüp; 10 birincilik ve beş ikincilik derecesiyle başarısını kanıtladı.

Kimler Dereceye Girdi?

Elemeleri geçen sporcular; 24 ila 27 Mart 2022 tarihleri arasında Burdur’da düzenlenecek olan Gençler Türkiye Okullar Kick Boks Şampiyonası’na katılma hakkını kazandılar. Buna ek olarak, Çorum’da düzenlenecek Yıldızlar – Küçükler Türkiye Okullar Kick Boks Şampiyonası’na da katılacaklar. Elemeleri geçen sporcular arasında;

  • İkranur Pınar
  • Nisa Nur Güzelyüzlü
  • Begüm Özsakal
  • Mehmet Ceyhun Soylu
  • Ahmet Mert Güzel
  • Ahmet Hakan Göksel
  • Mehmet Bayrak
  • Hasip Küçük
  • Mustafa Eren Çetin
  • Mustafa Bulut

yer alıyor. Buna ek olarak, Mustafa Efe Erol, Mevlüt Uysal, Beyza Nur Hatipoğlu, Uğur Ali Göksel ve Ali Osman Samancı da yarıştıkları kategorileri ikinci sırada tamamladılar. Bu sporcuların hepsi Türkiye Okullar Kick Boks Şampiyonası’nda mücadele edecekler.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca İl Seçmelerinden Duyduğu Memnuniyeti Dile Getirdi

Konya; futbol başta olmak üzere tüm sporları seven insanlardan oluşan bir şehirdir. Her yaştan insanın spor organizasyonlarına hevesli olduğu biliniyor. Konya’daki sporculara verdiği destek ile öne çıkan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; il seçmelerinin ardından sporcuları tebrik etti ve onlara başarılar diledi.

Hasan Kılca; Karatay Belediye Spor Kulübü’nün elde ettiği derecelerden bir hayli memnun olduğunu belirtti. 10 birincilik ve beş ikincilik derecesinin önemli olduğunu vurgularken derece alan tüm sporcuların Türkiye Okullar Arası Kick Boks Şampiyonası’nda Konya’yı başarıyla temsil edeceklerine inandığını sözlerine ekledi. Kılıca; Karatay Belediye Spor Kulübü’ne çok güveniyor. Kulübün yalnızca kick boksta değil diğer branşlarda da önemli başarılar elde edeceğine inanıyor. Kulübün sporcularının bugüne kadar birçok yarışmadan başarı ile döndüğünü sözlerine ekleyen Kılca; Karatay Belediyesi’nin maddi ve manevi her desteği yapmaya hazır olduğunu da dile getiriyor.

Takdir edersiniz ki, Türkiye’deki birçok genç; maddi imkansızlıklardan ve tesis yetersizliğinden dolayı spor yapamıyor. Bu durumun farkında olan Karatay Belediyesi; bünyesinde bulunan uzman antrenörler ile sporcuları önlerindeki turnuvalara hazırlıyor. Bu sayede, onların hem Konya’ya hem de Türk sporuna faydalı olması adına uğraş veriyor.

Geçtiğimiz günlerde üzücü bir olay yaşandı. Konyaspor futbolcusu Ahmet Çalık; hayatını kaybetti. Bu noktada, Konya şehri büyük bir vefa örneği göstererek oyuncunun adının Akabe Mahallesi’ndeki 31 bin m2 büyüklüğündeki parka verdi.