KADIN TEKVANDO MİLLİ TAKIMIMIZ İLKİ BAŞARMAK İSTİYOR

Tokyo Olimpiyatları kapsamında kota mücadelesinde kadın Tekvando Milli takımımız 4’te 4 yaparak tam kadro Olimpiyatları gitmeye hak kazanmıştı. takımımız 23 Temmuz 2021 tarihi ile 8 Ağustos 2021 tarihleri arası düzenlenmesi planlanan Tokyo olimpiyatlarında altın madalya ile dönmek istiyor.

Çalışmalarına Konya’da devam eden kadın Tekvando Milli takımımızın antrenörün Ali Şahin pandemi süreci sebebiyle yaşanan durgunluk hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

ŞAHİNER SORUMLULUĞUN FARKINDA

Tokyo olimpiyatlarında ertelenmesine sebep olan tüm süreci sebebiyle olimpiyat kapsamında yer alan birçok Spor branşının engelledi. Kadın Tekvando Milli Takımı antrenörü Ali Şahin bu duruma değinerek tandemi sürecinde uzun kamplar yaparak olimpiyatlara hazırlanmaya çalıştıklarından bahsetti.

2016’da yapılan olimpiyatlardan günümüze kadar planlı bir şekilde çalıştıklarını belirten antrenör Ali Şahin 4 kota alarak bu hedeflerine ulaştıklarını ondan bahsetti. Konya’da yapılan çalışmalarda kadın Tekvando Milli Takımı sporcularının kamp kapsamında eksiklerini gidermeye çalıştıklarını belirten antrenör alınan bütün kotaları madalya ile taçlandırmak istediklerini belirtti.

Türk kadınının özverisi ne dikkat çeken Ali Şahin geçmişteki tecrübeler sayesinde 4 kota elde ettiklerine ve gelecek Tokyo olimpiyatlarında zaferlerle dönmek istediklerini belirtirken alınan Kota sonrası sorumluluğun arttığına dikkat çekti.

SPORCULAR KENDİNDEN EMİN

Olimpiyatlarda yarışma Hakkı elde eden kadın tekvando A Milli Takım sporcusu Nur Tatar takımdaki herkesin kota almayı başararak tam kadro olimpiyatlara gittiğini belirtirken ekip olarak altın madalyayı ülkemize getirmek için yoğun bir şekilde çaba sarf ettiklerini ve bu kapsamda Türk bayrağını zirveye taşımanın birinci önceliklere olduğunu belirtti.

Bir başka milli sporcumuz olan Rukiye Yıldırım isen pandemi sebebiyle ertelenen Tokyo olimpiyatlarına avantaja çevirmek amacıyla yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ettiklerini söylerken hedeflerinin 4 altın madalya ile ülkemize dönmek olduklarını belirtti.

Olimpiyat tarihimizde hiçbir kadın sporcunun altın madalya elde etmediğini belirten Rukiye Yıldırım tarihi bir başarıya imza atarak ilk altın madalyayı ülkemize getiren sporcu olmak istediğini belirtirken bu amaç uğruna çok fazla çalıştığını sözlerine ekledi. 67 kilo ve üzeri klasmanda Ülkemizi temsil edecek olan nafia kuş isem A Milli kadın tekvando takımının yoğun bir şekilde çalıştığını belirtirken eksik olan altın madalyayı ülkemize getirmek istediklerini belirtti.