Milli Tekvandocumuz Avrupa İkincisi Oldu

Bu yıl düzenlelenen Avrupa Büyükler Tekvando Şampiyonası, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da devam ediyor. Bu şampiyonada mücadele eden Milli tekvandocumuz Zeliha Ağrıs’tan sevindirici haber geldi. Konyalı Milli tekvandocumuz Zeliha Ağrıs, kadınlar 53 kiloda gümüş madalyanın sahibi oldu.

Kadınlar 53 kilo kategorisinde finale kalan Milli tekvandocumuz Zeliha Ağrıs, finalde Rus rakibi Taliana Minina ile karşı karşıya geldi. Bu iki Milli tekvandocunun karşılaşmasından zafer ile ayrılan ve Avrupa ikinici olan taraf Konyalı Milli tekvandocumuz Zeliha Ağrıs oldu. Finalin ardından düzenlenen tören ile Milli tekvandocumuz Zeliha Ağrıs’a gümüş madalyası takdim edildi.

Konyalı Milli Tekvandocu Zeliha Ağrıs’ın Gümüş Madalya Serüveni

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenmeye devam eden Avrupa Büyükler Tekvandı Şampiyonası’nda Konyalı Milli tekvandocumuz Zeliha Ağrıs, Avrupa ikinicisi olduğu şampiyonada gümüş madalyanın sahibi oldu. Bir yandan Konya Selçuk Üniversitesi’nde Spo Bilimleri Fakültesi 3. Sınıfta eğitim gören Milli tekvandocumuz Zeliha Ağrıs, diğer yandan da katılmış olduğu Avrupa Büyükler Tekvandı Şampiyonası’nda ülkemizi gurulandırdı.

Şampiyona’da Kdınlar 53 kategorisinde mücadele eden Milli tekvandocumuz Zeliha Ağrıs, ilk turu maç yapmadan tamamladı. İkinci turda ise Sırbistan Milli tekvandocusu Jovana Musicki ile kozlarını paylaşayan Milli tekvandocumuz Zeliha Ağrıs, rakibini 16 – 4 mağlup etmeyi başardı.

Bu galibiyet ile çeyrek finale yükselen ve bu turda Yunan rakibi Christina Tyrologo’yu yenmeyi başaran Milli tekvandocumuz Zeliha Ağrıs, yarı finalde yarışmaya hak kazandı. Bu turda ise Macar rakibi Luca Patakfalvy’i 16 – 4 gibi farklı bir skorla mağlup etmeyi başaran Milli tekvandocumuz Zeliha Ağrıs, adını finale yazdırmayı başardı.

Finalde ise daha önceden 2017 Dünya Şampiyonası finalinde mağlup ettiği Rus rakibi Tatiana Minina ile kozlarını bu şampiyonada da paylaştı fakat bu kez rakibine 24 – 17 mağlup olan Milli tekvandocumuz Zeliha Ağrıs, şampiyonayı Avrupa ikincisi olarak tamamladı ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır’ın Tebrik Mesajı

Avrupa Büyükler Tekvandı Şampiyonası’nda ikinci olarak gümüş madalya almaya hak kazanan Konyalı Milli tekvandocumuz Zeliha Ağrıs için Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, bir kutlama mesajı yayınladı. Bu mesajda, Konya’yı ve Türkiye’yi başarı ile temsil eden Milli tekvandocu Zeliha Ağrıs’ı tebrik eden Başkan Adil Bayındır, şampiyonaya katılam bütün Milli sporculara başarı temennisinde bulundu.