Konyaspor

İttifak Holding Konyaspor’dan Karantinadaki Evlere Yardım

İttifak Holding Konyaspor taraftarı, koronavirüs salgını sebebiyle karantinada bulunan iki mahalle için gıda yardımında bulunarak örnek oldu.

İttifak Holding Konyaspor taraftar grubu olan Nalçacılılar Taraftarlar Derneği, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle şehirdeki iki karantina mahallesine gıda yardımında bulundu. Tedbirler kapsamında ihtiyaç duyan kişilere içerisinde gıda ürünlerinin yer aldığı koliler hazırlandı.

Yardımda, yeşil beyazlı kulübün kuruluş yılına da ithafen 1922 koli yer aldı. Kolilerin 50’şer tanesi, Beyşehir ilçesindeki Esence Mahallesi ve Ilgın ilçesinin Argıthanı Mahallesi’ne götürüldü.

1922 Koliden 50 Tanesi Gönderildi

İhtiyaç sahiplerine gönderilmek için hazırlanan kolilerin de Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Başkanlığı koordinesi ise dağıtıldığı belirtildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Şener Habir, yardım projesi kapsamında, Konyaspor’un kuruluş yılı olan 1922 kolinin ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmasının hedeflendiğini söyledi. Gün içerisinde ise söz konusu yardımlardan 50 tanesinin karantinada olan mahallelere gönderildiği bildirildi. Diğer kolilerin ise Cumhurhaşkanı’nın başlatmış olduğu Biz Bize Yeteriz projesi ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı amaç edindiklerini vurguladı.