Konyaspor

ittifak Holding Konyaspor 22 Değişiklik Yaptı

Süper Lig’de mücadele eden takımlara 5 oyuncu değişikliği hakkı tanınmasının ardından, bu anlamda rekoru kıran Medipol Başakşehir oldu. İstanbul temsilcisinin haricinde 22 değişiklik yapan İttifak Holding Konyaspor Kulübü de geldi.

Süper Lig’de 33’üncü hafta heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Ligde kulüplere ise 5 oyuncu değişikliği hakkı tanınmasının ardından, rekoru kıran ise bu süreçte Medipol Başakşehir oldu. Turuncu lacivertli kulübünün yanı sıra 22 değişiklik yapan kulüp İttifak Holding Konyaspor Kulübü oldu.

Süper Lig’de mücadele eden Fenerbahçe ekibi ise hiçbir değişiklik yapmayan kulüp oldu.

Yeni tip koronavirüs salgının ardından uygulanmaya başlanan 5 oyuncu değişikliği kulüplerde farklı kararlara neden oldu. Kulüplere bu süreçte verilen hakkı en fazla kullanan takım Medipol Başakşehir olurken, Fenerbahçe ise değişiklik hakkına hiç dokunmayan kulüp oldu.

Talimat Federasyondan Gelmişti

5 oyuncu değişikliği kararı ise Uluslararası Futbol Birliği Kurulu ile gelmişti. FIFA’nın Kovid-19 salgını sebebiyle ertelenmiş olan liglerde, meydana gelebilecek fikstür yoğunluğu sebebiyle bu karar verilmişti. Türkiye Futbol Federasyonu da bu anlamda talimat düzenlemesi yapmış ve sezonun kalan kısmı için söz konusu uygulamayı devreye almıştı.

Bu süreçte ise ittifak Holding Konyaspor Kulübü de toplamda 22 değişiklik yapan kulüp oldu.

Güncel Yazılar