ISSF Plak Atışları Grand Prix’i İlk Kez Türkiye’de Düzenleniyor

ISSF Plak Atışları Grand Prix’i Türkiye’de ilk kez düzenleniyor. Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı Plak Atışları turnuvası skeet sıralama atışları ile Konya’da devam ediyor.

Konya’da yer alan Saraçoğlu Uluslararası Atış poligonunda düzenlenen turnuvada oldukça yoğun bir katılım ile gerçekleşiyor. ISSF Plak Atışları Grand Prix ’ine 19 ülkeden 107 sporcunun katılımı ile düzenlenen organizasyonun da günler geride kalırken ilk günlerde atıcı oyuncular 75 atış gerçekleştirilerek seri başı olabilmek için birbirleri ile yarıştı.

ISSF Plak Atışları Grand Prix

Skeet Atış Sıralamalarında Milli Sporcumuzda Yer Alıyor

Skeet Sıralama atışlarının ilk gününde kadınlarda ülkemizi temsil eden Nur Banu Özpak birinci sırada kendisine yer bulurken İtalyan sporcu Katiuscia Spada ikinci sırada yer aldı ve Kuveytli atıcı Eman Al Shamaa üçüncü oldu ve podyum sıralaması belirlendi.

Skeet Sıralama atışlarında erkeklerde ilk gün atışlarında ise Birleşik Arap Emirlikleri’nden atıcı Saif Bin Futais birinci sırada yer alırken İtalyan sporcu Niccolo Sodi ikinci sırada ve Kuveytli atıcı Abdullaziz Alsaad üçüncü sırada yer aldı ve podyumda sıralama belirlenmiş oldu.

Turnuva’nın ilerleyen günlerinde de yapılacak vuruşlar ile sıralama atışları ISSF Plak Atışları Grand Prix’inde devam edicek bununla birlikte bu atışlar sonucunda ilk sekizde yer alacak sporcular skeet final atışlarında yarışmaya hak kazanma şansı elde etti.

Konya’da düzenlenen Skeet Final atışları ile ISSF Plak Atışları Grand Prix’i devam etti. Turnuvaya skeet final atışları gerçekleştirildi. Konya Saraçoğlu Uluslararası Atış Poligonunda kadınlarda Kuveytli Eman Al Shamaa birinci, Türkiye’den Nur Banu Balkancı ikinci ve Azerbeycan’dan Nurlana Jafarova üçüncü sırada yer aldı ve finalde sporcular podyumda yer alarak ödüllerinin sahibi oldu.

Skeet final atışlarında erkeklerde ise Kuveytli Mansour Al Rashidi birinci, Birleşik Arap Emirlikleri’nden Saif Bin Futais ikinci ve Katardan Rashid Saleh Al Atba üçüncü oldu ve final atışları tamamlanmış oldu. Podyumda yer alan sporcular ödüllerini aldı.

Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyon Başkanı Gürsel Çolakoğlu turnuvayı beraber takip etti. Ülkemizi ise 16 sporcu ile turnuvada temsil edilirken sonraki günlerde organizasyon Skeet Karışık takım sıralaması ve skeet karışık takım finali ile sona erecek.

ISSF Plak Atışları Grand Prix 2

ISSF Plak Atışları Grand Prix ’inde Türk Milli Takımı Çift Madalya Kazandı

Nedim Tolga Tunçer ve Rümeysa Pelin Kaya’dan oluşan Trap karışık takımımız sıralama karşılaşmalarında elde ettikleri 135 puan ile bronz madalya maçına çıkmaya hak kazandı.

Nedim Tunçer ve Rümeysa Kaya ikilisi çıktıkları bronz madalya maçında rakibi Polonya’yı 6 – 2 mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldu.

Oğuzhan Tüzün ve Safiye Sarıtürk Temizdemir’den oluşan Trap Karışık takımımız sıralama karşılaşmasında elde etmiş olduğu 140 puan ile altın madalya maçına çıkma hakkı elde etti. Milli atıcılarımız altın madalya müsabakasında Kuveyt’i 6 – 4 mağlup ederek altın madalyayı kazandı.