Mehmet Muharrem Kasapoğlu

Gençlik Ve Spor Bakanı’ndan Liglere İlişkin Açıklama Geldi

Liglerin başlama tarihine ilişkin açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Koronavirüs salgını sebebiyle liglerin süresiz olarak askıya alınmasına karar verilmişti. Spor kulüpleri ve sporcular için ise bu dönem son derece belirsiz ve sıkıntılı geçiyor.

Konuya ilişkin ise Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan açıklama geldi. Liglerin başlamasına ilişkin durumun, federasyon ve uluslararası kurumlarla ortak karar sonucunda netleştirileceğini bildirdi.

Ortak aklın ve gelişmelerin bu anlamda durumu daha net bir hale getireceğini söyledi. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporcular ve federasyonlarla da sık sık görüştüğünü ifade etti. Herkesin moralinin son derece yüksek olduğunu vurgulayan Bakan, bu enerjinin sahaya da yansıyacağını ekledi.

En Erken Türkiye Tedbir Aldı

Öte yandan herkesin buluşacağı günlerin de çok uzak olmaması dileklerinde bulunan Kasapoğlu, teknik heyetlerin, sporcuların ve halkın her şeyin önünde geleceğini belirtti.

Ayrıca spor camiasına da hassasiyetleri bakımından teşekkür ederek, vaka sayısı bakımında ligleri en erken seyircisiz oynatma kararının da Türkiye tarafından alındığına dikkat çekti.

Bu dönemde yapılan en temel çağrının ise kulüplerin üretim yapmaları olduğunu vurgulayan Gençlik ve Spor Bakanı, düşen görevlerin de büyüklüğünden bahsetti. Bunun için de amacın sporu çok daha uyumlu bir şekilde sürdürülmesi olduğunun altını çizdi.