Galatasaray’ın Bu Sezonki Hataları

Sarı kırmızılı takım Galatasaray bu sezon şampiyonluk yarışı için de son haftalara doğru gidiyorlar. Sezona kötü başlamasına rağmen sonrasında ki toparlanma ile üst üste kazanılan maçlar sarı kırmızılı takımı süper lig de zirvede yer almasını sağladı.

Galatasaray sezona yeni başkan, teknik heyet ve oyuncu grubu ile başladılar. Sezon başından beri sarı kırmızılı takım da farklı bir ilk 11’ ile takımı kurmaya çalışan teknik adam Okan Buruk bunu oluşturmakta ilk başlarda çok zorlandı.

İlk 11’ i sezon başında kurmakta zorlanan Okan Buruk teknik anlamda da oyuncu değişikliklerinde bu sezon hem geç kaldı hem de doğru isimleri zaman zaman ki özellikle kazanan takımı bozmayarak bunu daha ağır yaşadı Beşiktaş derbisinde.

Sol bekte istikrar yakalayamayan isimler ile yola devam ederken yerli oyuncusu olan Kazımcan Karataş ‘ı daha önce güvenip formayı teslim etmesi gerekirdi.

B. Gomis krizinde yapılan hatanın üzeri örtülerek tecrübeli isim ile yola devam edilmesi de sarı kırmızılı camia için hatalardan birisi olarak geçti.

OKAN BURUK OYUNCU DEĞİŞİKLİKLERİNDEKİ HATASI

Sarı kırmızılı takım Galatasaray sezon başında yıldız isimler ile güçlü bir kadro kurarak Okan Buruk ‘un da elini güçlendirdiler. Bu kadar yıldızı oyuncuyu yönetmeyi zaman zaman yanlış yapmış olsa da kısa sürede takımını gene de toparladı.

Sezon içinde önemli maçlar da sondan başlarsak Beşiktaş deplasmanın da rakibinin 2. Golü resmen geliyorum demesine rağmen oyuncu değişikliklerinde geç kalarak önemli bir puan kaybına neden olmuştu.

Oyuncu değişikliklerinde zaman zaman oyuna dalarak adeta izlemesi oyuna müdahaleleri bazı karşılaşmalar da çok geç olurken bazı karşılaşmalarda ise panik havasında rakibin attığı goller sonrasında hemen oyuna müdahale etmek istemesi hatalı kararlara neden olmuştu.

SOL BEK’TE KAZIM CAN HER ZAMAN FORMAYI HAK ETTİ

Sezon başına bütün bölgelerine alternatif isim yaratan sarı kırmızılı takım sol bekte bunu sağlayamadı ki zaten dünyada artık bunun sıkıntısını bütün takımlar hemen hemen yaşıyor.

Sol bekte devre arasında yerli oyuncu statüsünden dolayı kiralık olarak kadroya katılan Sam Adekugbe kötü bir performans sergileyerek takıma savunma da katkı veremediği gibi hücumda Kerem ‘i de düşürdü.

Kazım Can her zaman hazır olmasına rağmen sol bekte görev verilmemesi sarı kırmızılı takımın en önemli hatalarından oldu.

GOMİS KİRİZİ YANLIŞ YÖNETİLDİ

Sarı kırmızılı takımın Fatih Karagümrük maçında M. Icardi’ nin sakatlığı sonrasında oynamak istemeyen B. Gomis krizi üstü kapansa da yapılan hatalardan birisi oldu.

Sakatım diyerekten oynamak istemeyen tecrübeli golcü B. Gomis yaptığı hatasının farkında olsa da sarı kırmızılı yönetim hemen biletini kesip göndermesi gereken isimlerden birisi olacaktı. Yaptığı profesyonelliğe yakışmayan B. Gomis takım arkadaşlarının özellikle kaptan Muslera’ nın devreye girmesi ile affedilmişti.