Eski Beşiktaş’lı Golcü Wout Weghorst Sezon Sonunda Serbest Kalacak

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘In eski golcüsü olan 30 yaşındaki Hollanda’ lı forvet Wout Weghorst sezon sonunda serbest kalacak gibi görünüyor.

Hollanda’ lı forvet Wout Weghorst için gelecek yaz transfer dönemi oldukça hareketli olacak gibi görünüyor.

Devre arası transfer döneminde siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ tan ayrılarak İngiliz ekibi Manchester United ile anlaşarak kiralık olarak sezon sonuna kadar kırmızı şeytanlar da kalacak.

İngiliz ekibi Manchester United ‘ın da sezon sonun da kadrosunda düşünmediği 30 yaşındaki Hollanda’ lı forvet Wout Weghorst için bonservisi elinde olan Burnley kulübü de sezon sonunda takıma katılmasını istemiyorlar.

Tüm kapıların yüzüne kapandığı Hollanda’ lı forvet Wout Weghorst’ un sezon sonun da ne yapacağı belirsizliğini koruyor.

HOLLANDA’LI GOLCÜ BEŞİKTAŞ’TA NE YAPTI?

30 yaşındaki Hollanda’ lı forvet Wout Weghorst sezon basında İngiliz ekibi olan Burnley’ den sezon sonuna kadar kiralık olarak siyah beyazlı takımın formasını giymeye başladı.

Devre arası transfer döneminde siyah beyazlı takım Beşiktaş performansı ile dikkatleri bir kez daha üzerine çeken Hollanda ‘ lı forvet için sürpriz bir transfer teklifi gelerek sezonun ortasında takımdan ayrılmak zorunda kalmıştı.

Beşiktaşlı taraftarların kısa sürede sevgisini kazanan Wout Weghorst siyah beyazlı forma ile süper lig de 16 karşılaşmada 8 gol 4 asistlik performansı ile hücumda takımın en güçlü silahı olmuştu.

WEGHORST MANCHESTER UNİTED PERFORMANSI NASIL?

Hollanda’ lı golcü devre arasında katıldığı İngiliz ekibi Manchester United’ ta Premier Lig ‘ de gol sevinci henüz yaşayamadı. Lig de 1 asist ile takımına katkı sağlayan Wout Weghorst 11 lig maçında süre alırken bunların 9’ un da ilk 11 de yer aldı.

Bu sezon Manchester United ile 2 gol kaydeden Hollanda’ lı golcü Lig kupası ve UEFA Avrupa liginde rakip fileleri sarsa bildi.

İngiliz ekibinde takıma katılmasında taraftarların büyük hayal kırıklığı ile karşılanmıştı. Kırmızı Şeytanlar da C. Ronaldo sonrasında takıma transfer edilen ancak beklenen seviye performansı gösteremedi.

Manchester United’ ın bu transfer de neden ısrarcı olduğu nu anlamak ta mümkün olmadı. Kariyer sonuna gelen birisini süper lig performansı ile değerlendirip apar topar takıma katmak biraz acemice oldu gibi.

Sezon sonun da Manchester United’ ın da kadrosunda düşünmediği Hollanda’ lı golcü büyük olasılık ile ülkesine dönecek gibi.

BURNLEY TEKNİK DİREKTÖRÜ KOMPANY, WEGHORST’U İSTEMİYOR

Bonservisi Burnley’de bulunan Wout Weghorst kulübün teknik direktörü tarafından gelecek sezon kadroda düşünülmüyor.

2025 yılına kadar İngiliz ekibi olan Burnley le sözleşmesi olan Hollanda ‘Lı golcü kendisine kulüp bulmak zorunda.

Championship’ten Premier Lig’e yükselmeyi garantileyen Burnley de gelecek sezon premier lig planları içinde şans vermeyi düşünmeyen İngiliz ekibi oyuncusundan kendisine kulüp bulmasını istedi.