Abdülkerim Bardakçı İtalya Yolcusu!

Sarı kırmızılı takım 2022 – 2023 sezonu öncesinde hem yerli hem de yabancı birçok ismi kadrosuna kattı. O isimlerden birisi de Abdülkerim Bardakçı oldu. 1994 doğumlu oyuncuyu hem Galatasaray hem de Fenerbahçe istiyordu. Sarı lacivertli takım oyuncu için istenilen 2 milyon 800 bin Euro tutarındaki bonservis bedelini ödemeye yanaşmadı. Okan Buruk Abdülkerim Bardakçı’nın transferini ısrarlı bir şekilde istiyordu. Sonuç olarak, Galatasaray Konyaspor’a 2 milyon 800 bin Euro ödemeyi taahhüt ederek oyuncuyu kadrosuna kattı.

Abdülkerim Bardakçı hakkında çok sayıda önyargı mevcuttu. Galatasaray sezon başında Brezilyalı stoperi Marcao’yu 12 milyon Euro karşılığında İspanya’nın Sevilla kulübüne satmıştı. Marcao’nun yerini doldurması adına da Abdülkerim’i transfer etmişti. Ancak, oyuncunun Galatasaray seviyesinde olmadığı iddia ediliyordu.

Deneyimli Stoper Önümüzdeki Sezon İtalya’da Forma Giyebilir

Abdülkerim Bardakçı sezon başından bu yana oldukça iyi bir performans ortaya koyuyor. Deneyimli oyuncuyu birden çok kulüp takip ediyor. Söz konusu kulüplerden birisi de Atalanta! İtalyan kulübü Abdülkerim Bardakçı’yı kadrosuna katma konusunda bir hayli kararlı! Atalanta sezon bittikten sonra Galatasaray’a teklif yapacak. İtalyan kulübünün teklifinin içeriği de belli oldu. Abdülkerim Bardakçı için Galatasaray’a 4 milyon Euro önerilecek. Buna ek olarak, Galatasaray’a sonraki satıştan yüzde 10 pay teklif edilecek.

Galatasaray’ın bu teklife nasıl bir cevap vereceği merak konusu! Abdülkerim Bardakçı Galatasaray adına hayati önem taşıyan bir isim! Takdir edersiniz ki, Süper Lig’de 8+3 yabancı kuralı bulunuyor. Bir başka deyişle, her takımın ilk 11’de en az üç yerli futbolcuya yer vermesi şart! Galatasaray söz konusu üç yerliden birisini Abdülkerim Bardakçı olarak düşünüyor. 1994 doğumlu oyuncu hem yerli hem de sol ayaklı stoper oluşu sayesinde fark yaratıyor. Galatasaray gibi kadrosunda çok sayıda kaliteli yabancı futbolcu bulunduran bir kulüpte Abdülkerim Bardakçı gibi stoperin de olması ciddi bir avantaj!

Türkiye Futbol Federasyonu’nun önümüzdeki sezon yabancı sınırını kaldıracağına dair bazı iddialar mevcut! İlk 11’de 11 yabancı futbolcu görebiliriz. Bu durum Abdülkerim Bardakçı’nın İtalya’ya transferini kolaylaştırabilir. Bir başka deyişle, Galatasaray deneyimli oyuncuyu satıp yerini sol ayaklı yabancı stoper ile doldurabilir. Ancak, Dursun Özbek yönetiminin Abdülkerim Bardakçı için 4 milyon Euro tutarındaki bir bonservisi kabul etmeyeceği aşikar! Atalanta söz konusu teklifini 6 milyon Euro’ya yükselttiği takdirde bu transferin gerçekleşme ihtimali bulunuyor.

Abdülkerim Bardakçı Galatasaray’ın En İstikrarlı İsimlerinden Birisi!

1994 doğumlu stoper bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar 22 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada bin 935 dakika kaldı. 22 maçın hepsine ilk 11’de başladı. Defanstaki başarılı performansını iki gol ve iki asist ile süsledi. Bunun yanı sıra, Türkiye Kupası’nda da üç maçta 100 dakika süre aldı. Sarı kırmızılı takımın en istikrarlı ismi oldu.