Beysu Konyaspor Önemli Bir Galibiyet Aldı

Konya; Türkiye’nin en büyük yüzölçümüne sahip şehirlerinin başında gelir. Nüfusu da bir hayli fazladır. Bu şehirde sporu sevenlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Herkesin bildiği gibi Konyaspor Süper Lig’de Trabzonspor’un ardından ikinci sırada bulunuyor. Şehirde futbola meraklı olanların sayısı fazla olsa da tek sevilen sporun futbol olmadığını söylemeliyiz. Konya’nın performansıyla göz kamaştıran bir de basketbol takımı mevcut!

1973 yılında kurulan Beysu Konyaspor; güncel tarih itibariyle Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele ediyor. Gelin, bu takımın son maçında neler yaptığına yakından bakalım!

Beysu Konyaspor Lider Samsunspor’u Yenmesini Bildi

Beysu Konyaspor; TBL’nin 19. haftasının açılış maçında lider Samsunspor ile karşı karşıya geldi. Selçuklu Belediyesi Spor Salonu’ndaki mücadeleye ilginin bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Konyalı taraftarlar; takımlarını desteklemek adına salonu doldurdular. Beysu Konyaspor; Samsunspor karşısında saha ve seyirci avantajına rağmen favori değildi. Ancak, yine de seyircisini de arkasına alarak güçlü Karadeniz ekibini yenmesini bildi.

Beysu Konyaspor’da kısa süre önce antrenör değişikliği de yaşandı. Konya ekibi; Samsunspor maçına yeni antrenörü Engin Gençoğlu ile çıktı. Deneyimli teknik adamın neler yapacağı merakla bekleniyordu. Yeşil beyazlı ekip; maça son derece hırslı ve istekli bir şekilde başladı. Hem hücumda hem de savunmada etkili bir görüntü çizerek rakibine oyun anlamında üstünlüğünü kabul ettirdi. Sonuç olarak, ilk periyodu 20-14 önde tamamladı. Etkili oyununa ikinci periyotta da devam eden Beysu Konyaspor; devreyi 45-40 önde tamamlayarak maçı kolay kolay bırakmayacağını herkese gösterdi.

Samsunspor; üçüncü periyotta maçı bırakmamak adına elinden geleni yaptı. Ancak, yeşil beyazlı ekip; üçüncü çeyreğe 7-2 önde başladı. Konyaspor; savunmada zorlandı. Hücumda ise etkili görüntüsüne devam etti. Samsunspor ise yıldız oyuncularını devreye soktu. Bilhassa Jalone Friday’ın devreye girmesi; Konyaspor’un işini zor hale getirdi. Samsunspor; farkı bir sayıya kadar indirdi. Beysu Konyaspor; bu dakikadan sonra dönüş yapmasını bildi. Ogbeide ve Hazer Avcı’nın sayıları ile farkı yeniden açan Konyaspor; rakibine oyun anlamındaki üstünlüğünü bir kez daha kabul ettirdi. Sonuç olarak, yeşil beyazlı ekip; üçüncü çeyreği de 69-62 önde tamamlayarak son periyoda rahat bir şekilde girdi.

Beysu Konyaspor; son periyoda kötü başladı. Samsunspor; periyodun hemen başında 7-0’lık seri yakaladı. Karadeniz temsilcisi; Konyaspor’u bir hayli zorladı. Maçın bitmesine 47 saniye kala Utku Saraloğlu’nun basketi ile skora 82-82’lik eşitlik geldi. Herkes maçın uzatmalara gideceğini düşünüyordu. Samsunspor; bitime yedi saniye kala üç sayılık bir basket bularak öne geçti. Ancak, Konyaspor; Can Altıntığ’ın turnikesiyle 86-85 öne geçerek maçı da galibiyetle tamamladı.

beysu konyaspor

Maçın Yıldızı Kim Oldu?

Beysu Konyaspor’da maçın yıldızının Can Altıntığ olduğunu söyleyebiliriz. 18 sayı ve altı asist yapan Altıntığ; takımına galibiyeti getirdi.