Beysu Konyaspor Kocaeli Kağıtsporu Ağırlıyor

Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin 27’nci hafta mücadeleleri geldi çattı. Bu hafta Konya temsilcimiz Beysu Konyaspor, sahasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor’u ağırlayacak.

Kocaeli Ekibi Son Haftalarda Çok Formda

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor ekibi Türkiye Basketbol 1. Ligi’nde son haftaları oldukça formda geçirdi. An itibariyle Türkiye Basketbol 1. Ligi 2021 – 2022 Sezonu’nda 26 karşılaşmaya çıkan ekibin, çok dengeli bir performansı vardı.

13 maçta kazanan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor, 13 maçında da rakiplerine mağlup olmaktan kurtulamadı. Bu performansıyla Türkiye Basketbol 1. Ligi 2021 – 2022 puan sıralamasında 9’uncu basamakta yer alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor, play off yarışının sınırında bulunuyor.

Takım Türkiye Basketbol 1. Ligi’nde oynadığı son 10 maçta aldığı 8 galibiyetle çok iyi bir form grafiği yakalayarak bu konuma geldi. Bu süreçte sadece deplasman TED Ankara Koleji’ne ve evinde geçen hafta Samsunspor’a yenilen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor, geri kalan tüm rakiplerinden galibiyet almayı başardı.

Takımın bu sene kadrosunda bulunan ve Beysu Konyaspor’a tehlike yaratması en muhtemel oyuncularına baktığımızda ise özellikle 3 isim diğerlerinden ayrılıyor.

Bu isimlerden ilki takımının sayı ortalaması bakımından lideri konumundaki McCormick. J’von Joseph McCormick, bu sezon çıktığı maçlarda 18,25 sayı ortalamasıyla oynayarak bu liderliği aldı.

Bunun yanında maç başına 5,31 ribaunt ve 4,50 asist yapan oyuncuya arkadaşları hücumda çok güveniyor.

McCormick’in ardından dikkat edilmesi gereken bir oyuncu da Corin Henry. Nitekim Henry, takım arkadaşı McCormick’in ardından 16,30 ortalamayla en skorer ikinci oyuncu olurken, asist anlamında ise takımının en yaratıcısı konumunda. Maç başına 7 asist yapan isim, takımın top dağıtımının merkezinde.

Bu iki oyuncunun ardından en çok sayı atan üçüncü isim olarak öne çıkan Skeens ise 11,94 ribaunt ortalamasıyla takımının bu alandaki lideri.

Beysu Konyaspor Güvenli Bölgede

beysu konyaspor

Rakibine kıyasla son 10 maçı daha sıkıntıda geçiren Beysu Konyaspor, Türkiye Basketbol 1. Ligi’nde ise çok daha başarılı olan taraf. Bu sezon liginde çıktığı 26 maçta 18 galibiyet alıp yalnızca 8 kez yenilen ve muhteşem bir performans gösteren takımımız, 16 takımlı ligde liderlik hesaplarını çok güçlü bir şekilde yapıyor.

Zira takımımız Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin liderlik koltuğunda oturan Manisa Büyükşehir Belediye takımından yalnızca 2 mağlubiyet ve bir maç eksikle geride.

Bu anlamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor mücadelesinde elde edilecek galibiyet hayati önem taşıyor.

Tıpkı rakibi gibi geçen haftayı mağlubiyetle kapatan Beysu Konyaspor, hatırlanacağı üzere heyecan fırtınası şeklinde geçen maçta Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne 109 – 102’lik skorla yenilmekten kurtulamamıştı.

Takımımız o maçla birlikte 5 maçlık galibiyet serisine de son vermişti.

Şu ana kadar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor ile yaptığı 3 maçın son ikisinde parkeden galibiyet çıkarmayı başaran Beysu Konyaspor, 17 Nisan 2022 Pazar (bugün) günü Konya’da oynanacak karşılaşmada da bu serisini sürdürmek istiyor.

15:45’te başlayacak mücadelede desteğimiz basketbolcularımızla!