Konya Büyükşehir Belediyespor’un İlk Devre Performansı

İçinde bulunduğumuz Sezonun ilk devresinde 6 karşılaşmadan zaferle ayrılan ve 5 karşılaşmadan mağlubiyet ile ayrılarak 6. sırada kendisine yer bulan Konya Büyükşehir Belediyespor, ikinci devrenin ilk karşılaşmasını yine dış sahada oynayacak ve 24 Aralık 2020 Perşembe günü yapılacak olan karşılaşmada Kayseri temsilcisi Melikgazi Belediyespor ile mücadele edecek.

Konyaspor Basketbol, 1. Lig kapsamında yapılan 12. hafta mücadelesinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’a konuk olacağı karşılaşmanın hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor.

Ereğli Belediyespor’un kadınları sultanlığa devam ediyor

Sezon başından beri harika bir performans sergileyen ve kadınlar 5 grupta mücadele eden Ereğli Belediyespor’un kadın voleybol takımı bu hafta oynayacağı Hatay voleybol karşılaşması Hatay voleybol ekibinin sahaya çıkamaması nedeniyle hükmen 3-0’lık skorla galibiyet olarak hanesine yazıldı.

Alınan bu skorla galibiyetle Ereğli Belediyespor 8 galibiyetini elde etmiş oldu. Ereğli Günseven Şalgam Ereğli BİL Koleji, Sahasında Mersin Yenişehir Belediyespor’a 3-1’lik setlerle, Anka Gençlik ise dış saha mücadelesinde Mersin ekibi Mersin Büyükşehir Belediyespor’a 3-0’lık skorla sahadan mağlup ayrıldı.

A Grubu mücadelesinde temsilcimiz Konya Büyükşehir Belediyespor,  dış sahada Manisa temsilcisi Jeopark Kula Belediyespor ile karşı karşıya geldi. Sarı-siyahlı temsilcimiz, güçlü rakibi karşısında 3-1’lik skorla şanssız bir mağlubiyet alarak a grubundaki 5.  mağlubiyetini almış oldu.

İdmanlar hız kesmeden devam ediyor

Temsilcimiz Konyaspor Basketbol, 1. Lig kapsamında yapılan 12. hafta mücadelesinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’a konuk olacağı karşılaşmanın hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor.

Ayrıca 11. haftayı performans göstermeden maçsız geçiren yeşil-beyazlılar, 17 puan   toplayarak 7. sırada kendine yer buldu.

Yeni transfer açıklamalarda bulundu

Takıma yeni katılan Amerika Birleşik Devletleri uyruklu 28 yaşındaki deneyimli oyuncu “Konyaspor’a katılmaktan ve hedeflerimize ulaşmak için mücadeleye yardımcı olacak olmamdan ötürü büyük heyecan duyuyorum. Konyaspor’un harika bir kulüp olduğunu ve en iyi taraftarlarından birine sahip olduğunu biliyorum.

Takımın şu ana kadar yaptıkları harika işe devam etmelerine ve maç kazanmalarına yardımcı olmak için yeni takım arkadaşlarıma katılmayı dört gözle bekliyorum” sözleri ile takıma katılması hakkındaki mutluluğuna vurgu yaptı.

Konyaspor Basketbol, 1. Lig kapsamında yapılan 12. hafta mücadelesinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’a konuk olacağı karşılaşmanın hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor.