Beysu Konyaspor Guten Morgan Diyerek Kazandı

Türkiye Basketbol 1. Ligi’nde çok kritik bir eşikten dönmekte olan Engin Gençoğlu yönetimindeki Beysu Konyaspor, Kocaeli Kağıtspor takımını 89 – 77 mağlup etti.

Maçın ilk periyodunda farkı açan takımımız her ne kadar ikinci ve üçüncü periyotta bu farkın erimesine izin verse de maç sonunda gereğini yapıp galibiyeti aldı.

Beysu Konyaspor Bu Dörtlüyle Kazandı

Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin 27’nci haftasında gelen bu çok önemli galibiyette birçok oyuncumuzun katkısı şüphesiz ki vardı.

Ancak elbette bazı oyuncularımız diğerlerinden daha çok öne çıktı ve koç Engin Gençoğlu yönetimindeki takımımız ING Basketbol Süper Ligi’ne yükselmek adına çok önemli bir galibiyete bu isimlerin katkılarıyla adım attı.

Beysu Konyaspor adına maçın en çok süre alan oyuncusu ve bu aldığı sürede adeta harikalar yaratan ismi Matthew Garnell Morgan oldu.

Matthew Garnell Morgan, başantrenörü Engin Gençoğlu’nun kendisine verdiği 38 dakika 53 saniye ile sahada en çok kalan Beysu Konyasporlu isim oldu. Bu süre zarfında rakip Kocaeli Kağıtspor potasına dile kolay tam 36 sayı gönderen ve rakibi domine eden oyuncumuz, bu sayılarına 7 ribaunt ve 8 de asist ekledi.

Neredeyse trible double şansını kaçıran Matthew Garnel Morgan hiç şüphesiz gecenin ana kahramanı oldu.

Beysu Konyaspor Başantrenörü Engin Gençoğlu’nun Morgan’ın ardından en çok süre verdiği oyuncu ise yerli oyuncu rotasyonumuzun en önemli parçalarından Can Özcan oldu. Can Özcan parkede kaldığı 35 dakika 57 saniyelik sürede 13 sayının altına imzasını atıp 7 de asist yaparak Matthew Garnell Morgan’ın performansına eşlik etti.

Üçüncü en çok süre alan ve büyük katkı sunan oyuncumuz ise maça ilk 5’te başlamayan isimler arasından geldi. Koç Engin Gençoğlu’nun kenar rotasyonundan oyuna dahil ettiği ve yüksek verim aldığı Umut Geçen, hem takımın en çok süre alan üçüncü oyuncusu hem de en skorer üçüncü oyuncumuz oldu.

29 dakika 25 saniyede attığı 12 sayıyla büyük katkı sunan oyuncumuz, bu istatistiğine 6 ribaunt ve 2 asisti eklemeyi de ihmal etmedi. Bu üçlünün dışında Derek Ogbeide ise 18 dakika 43 saniyelik bölümde 11 sayı 6 ribaunt ile oynayarak Beysu Konyaspor adına çift haneleri gören 4 isimden biri olmayı başardı.

Kocaeli Kağıtspor Onlara Rağmen Yenildi

beysu konyaspor

Rakibimiz Kocaeli Kağıtspor takımında ise 3 oyuncu gösterdikleri performanslarla dikkat çekti.

Takımın en çok süre alan ismi olan Corin Henry, 15 sayı 5 ribaunt ve 5 asistlik performansını 38 dakika 55 saniyede gerçekleştirdi. 2 saniye farkla maçta en çok oynayan isim olan Corin Henry’nin yanında 38 dakika 38 saniye süre alan Brady William Skeens ise gerçekten çok etkiliydi.

Maçı double double ile tamamlayan Brady William Skeens, bu payeye Beysu Konyaspor potasına attığı 16 sayı ve aldığı 11 ribaunt sayesinde ulaştı.

Bu iki ismin yanından Mehmet Oğuzhan Kızıl 15 sayı, Mert Ulutaş ise 11 sayı ile bize sorun yaratmayı başardılar. Fakat onların bu performansları da Beysu Konyaspor’u devirmek için yeterli olmadı.