Beşiktaş’ta Şenol Güneş Sonrasında Kale Mert Günok’a Teslim Edildi

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ta takımın kalesini koruyan 34 yaşındaki tecrübeli isim Mert Günok teknik direktör Şenol Güneş ile beraber süre almaya başladı.

34 yaşındaki tecrübeli kaleci Mert Günok sezon başında Valerien Ismael ‘in kalede tercih ettiği oyunculardan olmadı. Kelde daha çok genç isimlere şans veren teknik adam tecrübeli Ersin Destanoğlu’ nu tercih ediyordu.

Şenol Güneş sonrasında ise teknik adam gelir gelmez ilk işi kaleyi Mert Günok ‘a teslim etmek olurken bu tercihinde doruda bir karar verdiğini kabul etmek gerekir.

Bu sezon Beşiktaş ile kısa sürede gösterdiği performansı ile de A milli takımada seçilerek takımın 2024 Avrupa Futbol şampiyonası elemelerinde de iki karşılaşmada da kaleyi koruyan isim olmuştu.

Performansı dışında Profesyonel anlamda oldukça gelişmiş bir oyuncu olan 34 yaşındaki tecrübeli kaleci Mert Günok hazır olduğu halde takım içinde huzursuzluk çıkarmadan süre almadığı Valerien Ismael döneminde takımın genç kalecilerine de çok iyi ders vermiş oldu.

Şuan da yerli kaleciler arasında performans hazır olma anlamında en iyi kalecilerinden birisi hatta ilk sıraya yaza biliriz.

Beşiktaş Forması İle Neler Yaptı?

34 yaşındaki tecrübeli kaleci Mert Günok sezon başında hazır olmasına rağmen teknik direktör Valerien Ismael ‘in kalede tercih ettiği isimlerden olmadı.

Sezona çok iyi hazırlanmış olsa da kalede düşünülmeyen tecrübeli kaleci bu sezon ilk resmi maçını teknik direktör değişikliği sonrasında Şenol Güneş ‘in takıma katılması ile ilk maçında hiç düşünmeden kaleyi Mert Günok ‘a teslim etti. İlk maçını bu sezon 30 Ekim de Beşiktaş’ ın kendi sahasında oynadığı Ümraniyespor maçında kaleye geçerek başladı.

İlk maçında Ümraniyespor karşısında kalesinde 2 gol gören tecrübeli kaleci Mert Günok sonrasında derbide Galatasaray’a karşıda kalesinde 2 gol görerek iki maçında da 4 gol ile başladı.

Süper lig de sonrasında üst üste 5 maçlık galibiyet serisi yakalayan Beşiktaş ‘ta kalesinde 2 gol görerek güven vermeye başladı.

Bu sezon Beşiktaş forması ile süper lig de 16 karşılaşmada süre alan Mert Günok 14 gole kalesinde engel olamadı.

Mert Günok Kalede Güven Veriyor

Kalede güven veren gerekeni yapan bir kaleci olan Mert Günok hava toplarında cesaretli yan toplarda çıkıp her topu hemen hemen alıyor. Ceza sahası dışından gelen sutlar da kalesinde sağlam dururken sektirdiği toplar da sıkıntılar yaşıyor. Avrupa şampiyonası elemelerinde Hırvatistan maçında yediğimiz ikinci gol de hatası çok tu, gelen şutu sektirdi çelemeyince golü görmüştük

İnanılmaz kurtarışları olmayan ama aynı zaman da kalesinde saçma sapan da goller görmeyen görevini fazlası ile doğru yapan bir kaleci.

Kalede güvenilir bir isim olurken Şenol Güneş in kalede ona şans vermesi çok doğru oldu.