2022’de Başarıları İle Öne Çıkan Sporcular

2022 yılında, birçok genç sporcu ile beraber tecrübeli isimlerinde göstermiş oldukları üstün performansları ile 2022 yılında dikkat çeken sporculardan oldular.

Birçok branşta başta futbol olmak üzere, Tenis, Voleybol, Basketbol, FM 1’de 2022 yılında tarih yazan farklı turnuvalar da gösterdikleri performansları ile öne çıkan isimlerden bahsedeceğiz.

Futbolda 2022’de Arjantin Ve Messi Rüzgarı Esti

Dünya’ nın kimine göre en iyi oyuncusu kimine göre ikinci ismi olan Arjantinli yıldız isim tabibi L. Messi den bahsedeceğiz.

Artık futbol kariyerinin sonlarına doğru yaklaşmış olan 35 yaşındaki Arjantinli yıldız isim L. Messi kulüp kariyerinde kazanılacak tüm kupaları defalarca kazanırken bir tek hedefi onun için oldukça önemliydi.

Evet Dünya Kupası olmayan bir yıldız isimden bahsediyoruz. Kariyerinde bir dolu kupa olan 35 yaşındaki Arjantinli yıldız isim L. Messi Dünya kupasını 2022 yılında artık kariyerinin belki de son Dünya Kupası‘nda Katar’ da kazandı.

Dünya Kupasında birden fazla katılan Arjantin takımı ile kaybedilen finaller ve kariyerindeki tek eksik kupası olan Dünya Kupası artık 35 yaşındaki Arjantinli yıldız isim L. Messi’ nin ellerinde havaya kalktı.

2022 Dünya Kupasında Katar ‘ da yer alan Arjantinli Messi kupaya aslında istedikleri gibi başlamadı.

S. Arabistan ile açılış maçında 2 – 1 ‘ lik mağlubiyet ile başlayan Messi’ li Arjantin bütün futbol severler için o sene bu sene de değil diye düşündüler.

Ancak Messi için bu sene o seneydi çünkü bir daha bu turnuvada yer alması bir hayli zor olacaktı. S. Arabistan yenilgisi sonrasında grubun da kalan maçları Meksika’ yı ve Polonya’ yı 2 – 0’ lık skor lar ile geçerek gruptan çıktılar.

Gruplar dan sonra Avustralya’ yı  2 – 1, Hollanda’ yı penaltılar da 4 – 3 ve yarı final de Hırvatistan’ ı 3 – 0 ‘ lık skor ile geçerek final de Fransa ile karşılaştılar.

Finalde penaltılar da 4 – 2 ‘ lik skor sonrasında Messi’ li Arjantin kupayı kazanarak 2022’ in en önemli kupasını almış oldular.

2022 Dünya Kupasını Turnuvayı 7 gol, 3 asistle tamamlayan Messi ise tabii ki ‘en iyi oyuncu’ seçildi.

2022’de Dünya Kupasının Gol Kralı Mbappe

24 yaşındaki Paris SG ‘ in yıldızı Kylian Mbappe 2022 Dünya Kupası’nda finalde takım arkadaşı Messi ‘ ye kupayı kaptırsa da turnuvanın en çok gol kaydeden ismi olarak turnuvanın tarihine geçti.

Kylian Mbappe Dünya Kupasında fırtına gibi esen yıldız futbolcu, 3’ü finalde olmak üzere 8 gol atarak gol krallığı yarışını zirvede tamamladı.

Bu sezon PSG ile şampiyonlar liginde gene çeyrek final ‘e kalamadan devler ligine veda eden takımı ile bu sezon toplam da 35 maçta 31 gol 7 asist ile zirvede yer alıyor.