Ali Düşmez

Ali Düşmez’den Son Karar Açıklaması

Koronavirüs salgını sebebiyle süresiz olarak askıya alınan liglere ilişkin kararlar verilmeye devam ediyor. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı ve TFF Başkan Vekili olan Ali Düşmez ise duruma ilişkin bir açıklama yaptı. Bölgesel Amatör Lig ve şehirlerdeki yerel amatör futbol liglerine ilişkin de tescil ve iptal kararı alındığı duyuruldu.

Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de bazı liglerde futbolun başlamasına karar verildiği TFF Başkanı Nihat Özdemir tarafından duyuruldu. Fakat bazı liglere ilişkin ise tescil ve iptal kararlarının olduğu öğrenildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Ali Düşmez, Bölgesel Amatör Lig ve şehirlerdeki yerel amatör kulüplerine dair alınan kararları da duyurdu.

Onaya Sunulacak

Konya amatör ligler de bu kararlardan etkilenen ligler arasında yer aldı. Alınan karara göre Konya’da U15 Ligi, U17 Ligi, U19 Ligi ve 2. Küme bu sezon iptal edildi.

İptal edilen liglerden etkilenenler arasında ayrıca 1. Küme Play-Off müsabakası olan Bozkır Gençlerbirliği-Ömeranlıspor da yer aldı.

Süper Grup küme düşme sürecinde ayrıca grubun şampiyonu Gölyazı Belediyespor ve BAL Play-Off mücadelesini garantilemiş olan Çumra Belediyespor’un durumuna ilişkin de kararlar henüz belli olmadı.

Edinilen bilgilere göre TFF Bölgesel Amatör Lig’in başlama tarihi olan 18 Temmuz 2020 tarihinden sonraki süreçte, ASKF Başkanlığı, Futbol İl Temsilciliği ve Tertip Komitesi toplanacak. Ve TFF Amatör İşleri Kurulu’nun onayına sunum gerçekleşecek.

Güncel Yazılar