Kerem Aktürkoğlu Sarı Kırmızılı Takımın Yükselen Değeri

Sarı kırmızılı takım Galatasaray‘ın bu sezonki yüksek performansında takımın en önemli isimlerinden birisi de 24 yaşındaki genç oyuncusu Kerem Aktürkoğlu oldu.

Bu sezon sarı kırmızılı forma ile süper lig de ki performansı ile etkili işler ortaya koyan 24 yaşındaki genç oyuncusu Kerem Aktürkoglu bu sezon bir de etrafında yıldız isimler olunca daha etkili bir performans sergiliyor.

Tecrübeli yıldız isimler ile beraber hücumda verimliliğini arttıran 24 yaşındaki genç oyuncusu Kerem Aktürkoglu aynı performansı aslında Milli takım da da gösteriyor.

Bu sezon sarı kırmızılı takımın kadrosunda en çok süre isimlerin başında yer alan Kerem Aktürkoglu performansının büyük kısmını da bu sürekli oyunun içinde kalmasının etkisi oluyor.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray 24 yaşındaki genç oyuncusu Kerem Aktürkoğlu‘nun performansından memnun oldukları için takımın yıldız isimlerinden olan oyuncusu ile sözleşmesini uzatmak istiyorlar.

Sarı Kırmızılı ekipte 3. sezonunu geçiren Kerem, sezon başı göreve gelen Okan Buruk‘un vazgeçilmezleri arasına yer alıyor.

Sarı Kırmızılı Forma İle Ne Yaptı?

Sarı kırmızılı takım Galatasaray 24 yaşındaki genç oyuncusu Kerem Aktürkoglu bu sezon süper lig performansını ile dikkatleri çekmeyi başarırken takımın en çok forma giyen isimlerinden oldu.

Bu sezon sarı kırmızılı forma ile süper lig de 25 lig maçın da 22 simde ilk 11 de forma giyerek başlayan Galatasaray 24 yaşındaki genç oyuncusu Kerem Aktürkoglu 7 gol ve 2 asist ile takımına destek oldu.

Ziraat Türkiye Kupasında da 4 maçta forma giyerken 1 gol 1 de asist yaptı.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ da göstermiş olduğu performansı ile A milli takıma da seçilen 24 yaşındaki genç oyuncusu Kerem Aktürkoglu 2024 elemlerinde 2 maçta 1 gol kaydetti.

Genç oyuncu milli ara dönüşünde biraz yorgun düşerken bu hafta ligde bay olarak geçtikleri için performansı yeniden yukarı yönlü olacaktır.

Hücum da sarı kırmızılı takım için oldukça önemli bir isim olan Kerem Aktürkoglu attığı goller kadar asist özelliği de Okan Buruk ile de gelişmeye devam ediyor.

Etrafında yıldız isimlere de gol attırması gereken Kerem Aktürkoglu zaman zaman verdiği paslar da takımın golcülerine de servisler yapmaya başladı. M. Icardi nin gelişi ile hücum da verimliliği daha çok artan genç isim sezon sonuna doğru ritmini koruyarak devam edecektir.

Galatasaray Sözleşmesini Uzatmak İstiyor

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ da göstermiş olduğu performansı yeni bir sözleşme ile takıma kazandırılmak istenen 24 yaşındaki genç oyuncusu Kerem Aktürkoglu’ nun 8 milyon TL’lik maaşının yaklaşık 20 milyon TL’ye çıkartılmak isteniyor.

Galatasaray’ın ayrıca, Kerem’le imzalanacak yeni sözleşmeye serbest kalma maddesi ekleyeceği ve olası transferinde elini güçlü tutmak istiyorlar.