1922 Konya Galibiyetin Tadını Çıkaracak

Konya’nın Konyaspor’dan sonraki en büyük futbol markası olan 1922 Konya, hemşerisinin başarılı performansının tam aksine bir sezon geçiriyor. TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta kümede kalma mücadelesi veren Yeşil Beyazlı ekip, normal şartlar altında 22’inci haftada oynanması gereken Akhisarspor maçını 9 Mart tarihinde galibiyetle tamamladı ve küme düşme hattından kendini kurtarmayı başardı. Bu maçın keyfini ve moralini ligin 30’uncu haftasında oynayacağı Şanlıurfaspor maçında da 3 puana dönüştürmeyi hedefleyen Konya temsilcisi, TFF’nin aldığı erteleme kararı nedeniyle bir kez daha beklemek zorunda kalacak.

Üst Üste Ertelemeler

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta başarısız bir performans sergileyen 1922 Konya, çok uzun zamandan bu yana mücadele ettiği ligde kümede kalma mücadelesi veriyor.

Yeşil Beyazlı ekip sezon başından bu yana yakasını bir türlü küme düşme hattından kurtaramadı ve bu durum takımda ciddi bir yıpranma yarattı. Bununla birlikte ligde kalma mücadelesi adına oldukça kritik önem taşıyan ancak olumsuz hava şartları nedeniyle ertelenen Akhisarspor maçını da 9 Mart günü galibiyetle tamamlayan Yeşil Beyazlı ekip artık geri dönmek istemiyor.

Konya temsilcisi, Akhisarspor karşısında kazanılan ve hayati önem taşıyan 3 puanın moralini bir sonraki hafta oynayacağı Şanlıurfaspor maçına da taşımak istiyordu. Normal şartlar altında 13 Mart Pazar günü oynanması gereken maç, 20 Mart Pazar gününe ertelenmek zorunda kaldı.

Zira tüm Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava Türkiye Futbol Federasyonu tarafında uygun futbol şartlarının oluşamayacağı düşüncesinin oluşmasına neden oldu ve Federasyon aldığı kararla birlikte 1.Lig, 2.Lig, 3.Lig ve Kadın futbol müsabakalarının 1’er hafta ertelendiğini açıkladı.

1922 Konyaspor ve diğer takımların normal takvimlerinde yapılacak düzenlemeler ve takvimde yapılacak diğer değişiklikler de yine TFF tarafından yapılacak açıklamayla birlikte ileriki bir tarihte duyurulacak.

Bir Var Bir Yok

1922 Konya’nın ne yazık ki ligin en zayıf ekiplerinden birisi olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Takım kadro açısından da oyun açısından da yeterli değil ve bu durumun sıkıntılarını da bahsedildiği gibi küme düşme korkusu yaşayarak ödüyor.

Ligde oynadığı 27 maçta 6 galibiyet, 9 beraberlik ve 12 mağlubiyet alan Yeşil Beyazlı ekip, 27 puanla 16’ıncı sırada yer alıyor. Bu maçlarda 31 gol atabilen Konya temsilcisi 39 da gol yediği için birçok maçtan puan kaybıyla ayrılmak zorunda kaldı.

Bu sezonun 5’inci ve 6’ıncı haftası dışında hiçbir döneminde üst üste 2 maç kazanamayan 1922 Konyaspor’un bu durumu oldukça can sıkıcı. Zira takımın daha yukarılara çıkabilmesi adına bir seri yakalaması gerekiyor ancak sezonun genel durumu Konya temsilcisinin böyle bir yeteneğe haiz olmadığını gösteriyor.

Bakalım 1 hafta erteleme 1922 Konya ekibinde nasıl bir etki yaratacak ve Yeşil Beyazlı takım hayati önem duyduğu seri galibiyetlerin ateşini yakma konusunda nasıl bir performans ortaya koyacak?