TUR 2021 2. ETABI TAMAMLANDI

56. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU’NUN (TUR 2021) 4. GÜN 184,4 KİLOMETRELİK ALANYA-KEMER ETABI VERİLEN STARTLA BAŞLADI. ANTALYA KENT MERKEZİNDEN GEÇEN BİSİKLETLİLERİ VATANDAŞLAR ÜST GEÇİTLERDEN İLGİYLE İZLEDİ. (AKİF YILMAZ – İSA AKAR/ANTALYA-İHA)

56 gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Türkiye bisiklet Turu’nun ikinci günü kapsamında yapılan Türk Hava Yolları Konya etabı sonuçlandı. Mevlana meydanında toplandıktan sonra yaklaşık 145 kilometre pedal çeviren 25 takımdan 170 bisikletçi sırasıyla üniversite Akyokuş Kızılören Sefaköy ve Meram güzergahını izleyerek Konya etabını tamamlamış oldu.

56’ncısı düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye bisiklet turu’nun 3 etabı 13 Nisan 2021 tarihinde yapılacak ve Sporcular toplamda 212, 6 kilometre mesafedeki Konya Alanya arasındaki parkurda mücadele edecek.

İNGİLİZ BİSİKLETÇİ ZİRVEDE YER ALDI

Belçika’nın Deceuninck-Quick-Step Ekibi adına yarışan İngiliz bisikletçi Mark Cavendish 3 saat 17 dakika 30 saniyelik performansı ile bir sırayı kaparken başarılı sporcu geçirdiği 3 yıl ardından 1. olmayı başardı. Bir başka Belçika iki boğulan Alpecin fenix ekibinden Belçikalı sporcu jesper Philipsen ikinci sırada kendine yer bulurken İsrail takımı olan start-up Nation ekibinden Alman sporcu Andre greipel üç sırada kendine yer buldu. 

Genel klasmanda sporcu liderlik koltuğuna otururken Konya etabını birincilikle bitirdiği için ve genel klasmanda bir sırada bulunduğu için Turkuaz mayo giyme fırsatı elde etmiş oldu. Podyum gören başarılı sporculara ödülleri protokol ile bulunan isimler tarafından verildi.

3. ETAP BEYŞEHİR ALANYA ARASINDA

 Konya etabının başlamasından önce gerçekleşen talihsiz kazaya 4 sporcu karışmış oldu. Bisikletçiler de çok ciddi bir sağlık problemi olmaması sebebiyle yarış kısa bir süreli gecikme yaşansa da başladı. Yarışın son 25 kilometresinde bir kaza daha gerçekleşti. Yaşanan Bu talihsiz kaza ise Rally Sapura ve Delko ekiplerinin bisikletçileri dahil oldu. 56’ncısı düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye bisiklet turu’nun 3 etabı 13 Nisan 2021 tarihinde yapılacak ve birbirinden yetenekli Sporcular toplamda 212, 6 kilometre mesafedeki Konya Alanya arasındaki parkurda mücadele edecek.

56 gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Türkiye bisiklet turu’nun ikinci günü kapsamında yapılan Türk Hava Yolları Konya etabı sonuçlandı. Belçika’nın Deceuninck-Quick-Step Ekibi adına yarışan İngiliz bisikletçi Mark cavendish 3 saat 17 dakika 30 saniyelik performansı ile bir sırayı kaparken başarılı sporcu geçirdiği 3 yıl ardından 1. olmayı başardı.