Trabzonspor Aradığı Sağ Beki Portekiz’de Buldu

Bordo mavili takım Trabzonspor, geçtiğimiz sezonu altıncı sırada bitirerek taraftarlarını üzdü. Yalnızca bir yıl önce en yakın rakibi Fenerbahçe’ye ciddi bir puan farkı atarak şampiyon olan Trabzonspor’un başarısızlığı dikkat çekiciydi. Söz konusu başarısızlığın sebeplerini belirlemek şart! Aksi takdirde, 2023 – 2024 sezonunda da benzer bir durum ile karşılaşılabilir.

Trabzonspor’u önümüzdeki sezon herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde Hırvat teknik adam Nenad Bjelica çalıştıracak. Yönetimden çok sayıda transfer isteyen deneyimli teknik adamın vermiş olduğu listeye göre hareket ediliyor.

Bordo Mavili Takım İki Oyuncuyu İstanbul’a Getirdi

Trabzonspor’un transfer listesinde yer alan isimlerden birisi Joaquin Fernandez idi. Son beş sezondur LaLiga ekiplerinden Real Valladolid’de forma giyen 1996 doğumlu oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona eriyor. Bordo mavili kulüp, bu oyuncuyu 29 Haziran 2023 tarihinde İstanbul’a getirdi. Önümüzdeki sezon stoperde Marc Bartra ile uyumlu bir ikili olması beklenen Joaquin Fernandez’in sözleşme süresi ve detayları, önümüzdeki günlerde belli olacak.

Bordo mavililerin İstanbul’a getirdiği bir diğer oyuncu Mislav Orsic! 1992 doğumlu oyuncu, Ocak ayından bu yana Southampton kulübünde forma giyiyordu. Ancak, Southampton, 2022 – 2023 sezonunda küme düştü. Mislav Orsic, geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında çok az süre almıştı. Hem Southampton’ın küme düşmesi hem de burada yeterince forma şansı bulamıyor olması, oyuncuyu ve menajerini kulüp arayışına itti. Mislav Orsic; Trabzonspor’u tercih etti. Oyuncunun bu kararı almasını sağlayan isimlerin başında tahmin edebileceğiniz üzere Nenad Bjelica geliyordu. O da tıpkı Joaquin Fernandez gibi 29 Haziran 2023 tarihinde İstanbul’a geldi.

Reggie Cannon Önümüzdeki Sezon Yüksek İhtimalle Trabzonspor’da Forma Giyecek

Trabzonspor, geçtiğimiz sezon sağ bekte büyük sıkıntılar yaşadı. Aslında bu durumun yaşanması beklenmiyordu. Bordo mavili kulüp, sezona ikisi yabancı, birisi de yerli olmak üzere üç sağ bek ile başladı. Jens Larsen ve Bruno Peres’in Süper Lig’in en iyi sağ bek rotasyonlarından birisini oluşturdukları düşünülüyordu. Genç Serkan Asan da şans verildiği takdirde elinden gelenin en iyisini yapabilirdi. Ancak, işler yolunda gitmedi. Bruno Peres sakatlık sorunları ile uğraştı. Forma şansı bulduğu dönemlerde iyi değildi. Jens Larsen’in performansı beğenilmedi. Serkan Asan ise sezonun önemli bir kısmını sakat geçirdi.

Önümüzdeki sezon Trabzonspor’un sağ beki olması beklenen isim Reggie Cannon! 1998 doğumlu oyuncu, güncel tarih itibariyle, Portekiz’in Boavista kulübünde top koşturuyor. Geçtiğimiz sezon toplam 33 maçta görev aldı. 2 bin 586 dakika sahada kaldı. Oyuncunun Boavista’dan ayrılacağı iddia ediliyor. Bu durum, Trabzonspor için ciddi bir avantaj! Bordo mavili kulüp, oyuncuyu herhangi bir bonservis bedeli olmadan kadrosuna katabilecek. Reggie Cannon’un önümüzdeki günlerde Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. Bu transferin detayları kısa süre içerisinde belli olacaktır.