Sergen Yalçın Konyaspor Yolunda!

Süper Lig’de bu sezon aradığını bulamayan takımların başında Konyaspor geliyor. Yeşil beyazlı takım; geçtiğimiz sezon İlhan Palut yönetiminde harika bir performans ortaya koymuştu. Ligi üçüncü sırada bitirerek Konya şehrini sevince boğmuştu. Konyaspor; bu sezon fena gitmiyordu. Her ne kadar geçtiğimiz sezonki performansını aratsa da ligi ilk 10 içerisinde bitireceğinin sinyallerini veriyordu. Konyaspor yönetimi; kaybedilen Beşiktaş maçının ardından teknik direktör İlhan Palut ile yolların ayrıldığını açıkladı. Bu karar; sürpriz olarak nitelendirildi.

Konyaspor’un yeni teknik direktörü Aleksandar Stanojevic oldu. Fakat, Stanojevic; en azından şu ana kadar beklentileri karşılayamadı. Yönetim; daha şimdiden teknik direktör arayışlarına başladı.

Stanojevic ile Çıkılan Maçların Tamamı Kaybedildi

Aleksandar Stanojevic; şu ana kadar Konyaspor’un başında biri Türkiye Kupası, dördü Süper Lig olmak üzere toplam beş maça çıktı. Konyaspor; bu beş maçın tamamından yenilgiyle ayrıldı. Ankaragücü, Başakşehir, İstanbulspor ve son olarak Fenerbahçe maçları kaybedildi. Buna ek olarak, Konyaspor; Türkiye Kupası’ndan da elendi.

Konyaspor yönetimi; takımın gidişatından hiç memnun değil! Sırp teknik direktör Stanojevic’e iki hafta daha süre tanınacak. Takımın durumunda herhangi bir değişme olmadığı takdirde 49 yaşındaki teknik adam ile yollar ayrılacak. Konyaspor; Süper Lig’de topladığı 27 puanla dokuzuncu sırada yer alıyor.

Sergen Yalçın Konyaspor’un Yeni Teknik Direktörü Olabilir

Konyaspor yönetimi; Aleksandar Stanojevic ile yolları ayırdığı takdirde takımın başına Sergen Yalçın’ı getirmek istiyor. Uzun bir süredir Süper Lig’de takım çalıştırmayan Yalçın; Konyaspor’un başına geçmeye sıcak bakıyor.

Sergen Yalçın; 6 Mart 2018 ila 20 Haziran 2018 tarihleri arasında Konyaspor’u çalıştırmıştı. Takımının başında on maça çıkmıştı. Konyaspor; söz konusu on maçın dördünü kazanmıştı. Üç beraberlik ve üç mağlubiyet almıştı. 15 gol atarken sekiz gol yemişti. Deneyimli teknik adam; şartlar uygun olduğu takdirde Konyaspor’u ikinci defa çalıştırabilir.

Yalçın’ın Beşiktaş Macerası Unutulmadı

Sergen Yalçın; çok uzun süreden bu yana Süper Lig’de takım çalıştırıyor. Ancak, onu unutulmaz kılan şey tahmin edebileceğiniz üzere Beşiktaş performansı! Sergen Yalçın; 29 Ocak 2020 tarihinde Beşiktaş’ı çalıştırmaya başladı. 2019 – 2020 sezonunu üçüncü sırada bitiren Beşiktaş’a 2020 – 2021 sezonu öncesinde hiç kimse şampiyonluk şansı tanımıyordu. Fakat, Sergen Yalçın’ın öğrencileri unutulmaz bir sezona imza attılar. Sezonu ikinci sıradaki Galatasaray ile aynı puanda tamamlayan Beşiktaş; gol averajı ile şampiyon oldu.

Siyah beyazlı takım; 2021 – 2022 sezonuna da Sergen Yalçın ile başladı. Fakat, işler pek yolunda gitmedi. Kurulan kaliteli kadroya rağmen alınan kötü sonuçlar dikkat çekiciydi. Beşiktaş; UEFA Şampiyonlar Ligi’nde gruptaki altı maçını da kaybetti. Yalçın ile yollar ayrıldı. 7 Aralık 2021 tarihinde oynanan ve 5-0 kaybedilen Borussia Dortmund maçı; Sergen Yalçın’ın Beşiktaş’taki son maçı oldu. Deneyimli teknik adam; o tarihten bu yana takım çalıştırmıyor.