Sarayönü Belediyespor – Ereğlispor Maçı Olumsuz Hava Şartları Yüzünden Ertelendi

Ocak ayı ile beraber etkisini gösteren olumsuz hava şartları; ülkedeki hayatı zor duruma soktuğu gibi futbol başta olmak üzere spor müsabakalarının da ertelenmesine neden oldu. Süper Lig; verilen iki haftalık ara sayesinde bu durumdan çok fazla etkilenmedi. Ancak, bilhassa amatör liglerin olumsuz hava şartlarından ciddi anlamda etkilendiğini söyleyebiliriz.

Konya; kış aylarında Türkiye’nin en soğuk şehirlerinden birisi haline gelir. Bu şehirde yaşayanların işi zordur. Futbol; Türkiye’nin her şehrinde olduğu gibi Konya’da da çok seviliyor. Konyaspor; Süper Lig’de Trabzonspor’un hemen ardından ikinci sırada yer alıyor. Konya’daki futbol takımları Konyaspor’dan ibaret değil! Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Konya takımlarının olduğunu söylemeliyiz. Ereğlispor ve Sarayönü Belediyespor bu takımlardan ikisi!

Sarayönü Belediyespor – Ereğlispor Maçı Neden Ertelendi?

sarayönü belediyespor

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Sarayönü Belediyespor – Ereğlispor takımları arasındaki maç; 30 Ocak 2022 tarihinde oynanacaktı. Ancak, Konya’daki hava şartlarından dolayı maçın ertelenmesine karar verildi. Maçın 6 Şubat 2022 tarihinde oynanacağı açıklandı. Ancak, söz konusu maç; aynı sebepten dolayı bir kez daha ertelendi.

Sarayönü Belediyespor – Ereğlispor maçının 9 Şubat 2022 Çarşamba günü oynanmasına karar verilmişti. Ancak, Konya’daki hava şartları düzelmedi. Maçın oynanacağı gün sahaya gelen takımlar ve hakem triosu; stadın zeminin karla kaplı olduğunu gördüler. Bir başka deyişle, futbol oynamaya elverişsiz bir zemin olduğu belirlendi. Sonuç olarak, Sarayönü Belediyespor – Ereğlispor maçı bir kez daha ertelendi. Bu maçın yeni tarihi henüz açıklanmadı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun en kısa sürede konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Sarayönü Belediyespor Ligde Ne Durumda Yer Alıyor?

Sarayönü Belediyespor; Bölgesel Amatör Lig 4. Bölge 2. Grup’ta yer alıyor. Bu sezon 9 maça çıkan Konya temsilcisi; söz konusu maçların altısından galibiyetle ayrılmayı başardı. Bunun yanı sıra, üç maçı da beraberlikle tamamladı. Sarayönü Belediyespor’un henüz yenilgi almadığını söylemeliyiz. 18 gol atan Konya temsilcisi; kalesinde yalnızca üç gol gördü. Topladığı 21 puan ile Eskil Belediyespor’un hemen arkasında ikinci sırada yer alıyor. Ancak, daha önce de söylediğimiz gibi Sarayönü Belediyespor’un bir maçı eksik! Takımın bu sezonu grubunda ilk sırada tamamlama olasılığı bir hayli fazla!

Konya Ereğlispor Kaçıncı Sırada Bulunuyor?

Sarayönü Belediyespor’un rakibi Konya Ereğlispor; Bölgesel Amatör Lig 4. Bölge 2. Grup’ta yer alan takımlardan bir diğeri! Bu sezon dokuz maça çıkan Konya temsilcisi; bu maçların altısını kazandı. Yalnızca bir maçtan beraberlikle ayrıldı. İki maçı kaybetti. Konya Ereğlispor; rakip filelere 15 gol gönderirken kendi kalesinde yedi gol gördü. Topladığı 19 puan ile ligde dördüncü sırada yer aldığını söylemeliyiz.

Sonuç olarak, Sarayönü Belediyespor ile Ereğlispor arasında oynanacak mücadele bilhassa üst sıralar adına hayati önem taşıyor.