Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’dan Konyaspor’a Ceza

Spor Toto Süper Lig’in 12.. haftasında oynanan mücadelelerin akabinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na bazı sevkler gerçekleşti. Bu sevkler sonucunda başta Konyaspor olmak üzere birçok takıma ceza yağdı. Türkiye Futbol Federasyonu’na bağlı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Konyaspor’a para cezası ve bilet bloke cezası verdi. Ayrıca yeşil beyazlı kulübün antrenörlerinden Çağatay Turan’a da 1 maç men cezası geldi. Ayrıca PFDK’nın dağıttığı bu cezalardan Adana Demirspor, Fenerbahçe, Kayserispor ve Galatasaray da nasibini aldı.

Profesyonel Futbol Disiplin

Profesyonel Futbol Disilin Kurulunca yapılan açıklamada Arabam.com Konyaspor Kulübünün, 29.10.2022 tarihinde oynanan Arabam.com Konyaspor-Kasımpaşa A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 56.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına, yine aynı müsabakada Arabam.com Konyaspor Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan Batı Tribünü Batı Alt B, C, E bloklarda yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine, aynı müsabakada Arabam.com Konyaspor Kulübü antrenörü Çağatay Turan’ın, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 26.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildiği açıklandı.

Karagümrüklü Adnan Uğur’a 2 Maç Ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Fatih Karagümrüklü futbolcu Adnan Uğur’a da 2 maç men cezası kestiğini açıkladı. PFDK Spor Toto Süper Lig’in 12. haftasında, 28 Ekim Cuma günü oynanan Karagümrük – Galatasaray maçında rakibine yaptığı sert hareket nedeniyle kırmızı kart gören Adnan’ Uğura ,rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli faulü nedeniyle 2 resmi müsabakadan men cezası uyguladığını açıkladı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Spor Toto Süper Lig’de oynanan 12. hafta karşılaşmalarından sonra Fenerbahçe’ye 195 bin TL, Adana Demirspor’a 251 bin TL, Yukatel Kayserispor’a 112 bin TL, ve Galatasaray’a 100 bin TL para cezası kesti.Kurul ayrıca, Fenerbahçe, Kayserispor, Adana Demirspor ve Fatih Karagümrük’ün bazı seyircilerinin elektronik bilet kapsamındaki kartlarına bir maç bloke konulmasına karar verdi.

Bandırmaspor Başkanına Hak Mahrumiyeti Cezası

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, geride bıraktığımız Spor Toto 1. Lig’in 11. haftasının ardından bazı kulüp ve yöneticilere de ceza yağdırdı. PFDK, Spor Toto 1. Lig kulüplerinden Bandırmaspor Kulüp Başkanı Onur Göçmez’e 26 bin TL para cezası ve 21 gün hak mahrumiyeti verdi. Ayrıca Çaykur Rizespor yardımcı antrenörü Mustafa Sarp’a 13 bin TL para cezasının yanında 2 resmi maçtan men cezası keserken, Sakaryaspor kulübüne 56 bin TL, Pendikspor kulübüne 20 bin TL ve Altay’a 28 bin TL para cezası uyguladı.