Osman Yıldırım Göğsümüzü Kabarttı

Sırbistan’ın güzide şehri Belgrad’da yapılan organizasyon Dünya Kupası’nda Grekoromen stil 130 kiloda ülkemizi temsil eden Milli güreşçimiz Osman Yıldırım göğsümüzü kabarttı.

Osman Yıldırım Sırbistan’ın Belgrad şehrinde düzenenlenen Dünya Kupası’nda Gümüş Madalya kazandı. Osman Yıldırım organizasyondaki Rusya Federasyonu temsili Semenov ile yaptığı Altın Madalya mücadelesinde 7-1’lik skorla mağlup olunca ikinci olarak Gümüş Madalya’yı kazandı ve ülkemizi gururlandırdı.

Osman Yıldırım’ın memleketi olan Konya’nın Selçuklu ilçesi Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı gösterdiği performans nedeniyle Milli sporcumuz Osman Yıldırım’ı kutlarken “Sırbistan’da düzenlenen bireysel Güreş Dünya Kupası’nda grekoromen stil 130 kiloda gümüş madalya kazanan hemşehrimiz Osman Yıldırım’ı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde ifadeler kullandı.

Osman Yıldırım herkesi gururlandırdı.

Osman Yıldırım’ı tanıyalım

1996 yılında Konya’da dünyaya gelen Milli güreşçimiz Osman Yıldırım 12 yaşında güreş sporuna ilk adımını attı. Osman Yıldırım, 2017 senesinde Macaristan’ın güzide kenti Szombathely’de düzenlenen organizasyon 23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası’nda grekoromen stil erkekler 130 kiloda Avrupa şampiyonu olarak göğsümüzü kabarttı.

Osman Yıldırım 2017 senesinde kardeş ülke Azerbeycan’ın cennet şehri Bakü’de yapılan İslami Dayanışma Oyunları’nda yarıştı. Organizasyon sonunda altın madalya kazanan Osman Yıldırım için bu daha bir başlangıçtı.

Milli güreşçi Osman Yıldırım, Güney Amerika ülkesi olan Brezilya’da düzenlenen organizasyon olan Üniversiteler Dünya Güreş Şampiyonası’nda Rusya Federasyonu adına yarışan rakibini finalde mağlup ederek 130 kiloda altın madalyayı ülkemize getirdi.

2018 senesinde komşu ülke Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapılan 23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası’nda bir kez daha grekoromen stilde ve 130 kiloda yarıışan Osman Yıldırım bu kez ikinci olarak gümüş madalya kazanmıştır. 

2020 yılında Sırbistan’ın güzide şehri Belgrad’da yapılan organizasyon Dünya Kupası’nda Grekoromen stil 130 kiloda ülkemizi temsil eden Milli güreşçimiz Osman Yıldırım Rusya Federasyonu temsili Semenov ile yaptığı Altın Madalya mücadelesinde 7-1’lik skorla mağlup olmuş ikinci olarak Gümüş Madalya kazanmıştır.

Salih Aydın’dan gümüş madalya

Sırbistan’ın Belgrad kentinde düzenlenen Dünya Kupası’nda Grekoromen stilde mücadele eden bir başka sporcumuz Salih Aydın 82 kiloda Rusya temsilcisi Milad Valerikovitch ile Altın Madalya için mücadele etti. Rus rakibine 11-0 mağlup olarak klasmanında ikinci oldu ve Gümüş Madalya sahibi oldu.