Okan Buruk İçin Bu Sezon Nasıl Geçiyor?

Sarı kırmızılı takımın genç teknik adamı Okan Buruk uzun yıllar formasını giydiği takım ile kupalar şampiyonluklar yasadıktan sonra bugün teknik patronu olarak ilk sezonunu geçiriyor.

Galatasaray ‘ da ilk sezonunda takımını şampiyonluğun en güçlü adaylarından birisi yaparak gelir gelmez hele bir de geçen sezonu büyük yıkım halinde geçiren takımdan sonra bu performans büyük alkışı hak ediyor.

Geçen kötü bir sezon sonrasında farklı oyuncu grubu yeni başkan yönetim kurulu teknik heyeti derken büyük bir yükün altına giren Okan Buruk ilk defa teknik direktörlük kariyerinde de büyük bir camiada çalışma fırsatını da yakalamış oldu.

Sezon sonun da şampiyon olunması halinde sarı kırmızılı takımın başına geçen ve ilk sezonun da şampiyon olan teknik direktörler arasında o da kendisini bulacak ki uzun yıllar daha sarı kırmızılı takıma hizmet etmesi bekleniyor.

Okan Buruk ‘un bu sezon işini kolaylaştıran etkenler arasında en büyük pay sarı kırmızılı takımın yönetiminin kadro derinliği olarak teknik adama büyük fayda sağladılar. Yıldız isimler ile doldurulan sarı kırmızılı takım da Okan hocanın ‘ da teknik zekası birleşince bu zorlu süreci de çok iyi yönetmesinin ardından başarıda otomatikman gelmiş olacak.

FUTBOLCULUK KARİYERİ KADAR TEKNİK ADAMLIK KARİYERİ DE KUPALAR İLE DOLU OLACAK

Sarı kırmızılı takımın genç teknik adamı Okan Buruk futbolculuk kariyeri kadar teknik adamlık kariyeri de başarılarla dolu. Sıfırdan başladığı teknik direktörlük kariyerinde adeta tırnaklar ile kazıyarak buralara kadar gelen isimlerden bir tanesi oldu.

Aslen Trabzonlu olan Okan Buruk futbola ilgisi de buradan geliyor olsa gerek ki hem futbolculuk hem de teknik adamlık karinde önemli işler ortaya çıkardı.

Futbolculuk kariyerinde Galatasaray ‘ın alt yapısından çıkarak İtalyan devi Inter’de forma giyen Okan Buruk Beşiktaş ve son olarak Büyükşehir Bld. forma giyerek kariyerini noktaladı.

GALATASARAY İLE BU SEZON NELER YAPTI?

Okan Buruk bu sezon yıldızlar ile dolu olan takımını yönetilmesi özel hayatı ile zor olan isimleri çok iyi yöneterek bunu takıma hiç yansıtmadı. Yıldız isimler ile dolu olan kadrosunda bu zorlu süreci yönetmek her teknik adam için zorlu bir süreç olsa da Okan Buruk bunun üzerinden rahat kalktı.

Bu sezon dikkat çeken artısı ise takım da forma adaletini çok iyi sağladı. Yedek kulübesinde bıraktığı isimler ile arası bozulmadan zamanı gediğinde onlara da ilk 11’ de şans vererek forma adaletinde adil davrandı.

Sezon başından tökezleyen bir oyun sistemi olsa da o zaman gelen oyuncuların kadroya uyumu sonrasında yaşananlar olumlu geçti.

Sahada her zaman istedikleri oyunu yansıta bilen pes etmeyen mücadeleci bir takım yaratması ile de dikkat çekti.

Savunma kurgusu, orta alan da oyuncuların bireyse görevleri ve hücumda istenen bitiriciliği yalayan Okan Buruk asıl sınavını gelecek sezon şampiyonlar liginde verecek gibi.