Milli Bisikletçi Ahmet Örken ’den Korona Virüs Açıklaması

2019 Aralık ayından bu yana dünya çapında yaşanan bir salgın olarak nitelendirilen korona virüs (covid-19) birçok alanı farklı bir şekilde etkiledi.

Özellikle spor camiasında kalabalık seyirciler ve katılımlar ile düzenlenen spor müsabakalarının ertelenmesi, seyircisiz oynanması gibi birçok farklı önlem alınmış ve bu önemlerin çoğu sporcuları yakından etkilemiştir.

Futbol, basketbol, yüzme, voleybol, bisiklet gibi birçok farklı spor dalının yakından etkilendiği pandemi sürecinde Konyalı milli bisikletçimiz Ahmet Örken açıklamalarda bulundu.

Konyalı Milli bisikletçi Ahmet Örken, yeni tip korona virüs (covis-19) nedeni ile yaşanan belirsizliğin ilk başta motivasyonunu olumsuz etkilese de salgın sürecine alışmayı başladığını söyledi.

“Başlarda motivasyonum düştü.”

Ahmet Örken, covid-19 salgınının bisiklet sporu üzerinde yarattığı etkileri değerlendirdi. Salgıın sürecinin bisiklet sporcularını da olumsuz bir şekilde etkilediğiniz belirten Ahmet Örken, “Belirsizlikler, iptal olan yarışlar, kamplar… Bütün program altüst oldu.” Şeklinde konuştu.

Örken, her şeyin başının sağlık olduğunu belirtirken, “Sağlık olmadığı zaman hiçbir şey olmuyor. Bu sebepten dolayı tedbirler gereği yarışmalarımız ertelendi veya iptal oldu. Bu süre. En başlarda zor olsa da buna alışmayı başardım.” Açıklamalarında bulundu.

Motivasyonunu en çok belirsizliklerin etkilediğini belirten 27 yaşındaki milli bisikletçi, şöyle devam etti; “Belirsizlikler… Yarışlarımız yapılacak mı yapılmayacak mı? Bu belirsizlikler tabii ki en başlarda motivasyonumu düşürdü. Çünkü alışık olmadığımız bir surum.

Biz yıl içerisinde birçok yarışmaya katılıyoruz, kamplarımız oluyor. Böyle alışılagelmiş bir yaşantımız vardı. Fakat salgın süreciyle tamamen her şeyimiz değişti. Bu süreç her alanda herkes için aynı şekilde zor. Tabii ki her şeyin başı sağlık. Sağlık olmadığı zaman hiçbir şey olmuyor. Tedbirler de insanlığın sağlığı için alınıyor.

Bu süreci en iyi şekilde atlatmaya çalışıyoruz.” Ahmet Örken,” Belirsizlikler tabii ki başlarda motivasyonu zorlaştırsa da bu sürece alışmaya başarabildim. Olabildiğince motivasyonumu yüksek tutmaya çalışıyorum. En kısa sürede bu süreci de atlatacağımızı düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

“Yarışmayı özlüyorum.”

Salgının bir an önce bitmesini umut eden milli bisikletçi Ahmet Örken, “Yarışmalar, farklı alanlarda organizasyonlar yapılmaya başlandı. Bunlar da bize umut veriyor. Yarışların yapılabileceğini duyduğum zaman gerçekten ok mutlu oluyorum. Yarışmayı özlüyorum. Bu kadar uzun süre yarışa katılmadığım olmamıştı. Bu süreci rakiplerim de aynı şekilde yaşıyor.” Değerlendirmelerinde bulundu.