Leandro Paredes’in Yeni Talibi Fenerbahçe Oldu

Fenerbahçe, yaz transfer dönemine hızlı bir giriş yaptı. Edin Dzeko, Dusan Tadic, Sebastian Szymanski gibi isimleri kadrosuna katan sarı lacivertli takımın durmaya niyeti yok!

Fred İstanbul’a Geldi

Fenerbahçe’nin çiçeği burnundaki teknik direktörü İsmail Kartal, yönetimin yapmış olduğu transferlerden dolayı bir hayli memnun! Ancak, deneyimli teknik adam, takımının önümüzdeki sezon üç kulvarda birden mücadele edeceğinin farkında! Bu yüzden, kadrosunun iki kaliteli orta saha oyuncusu ile takviye edilmesini istiyor. Nicolas Dominguez ile ilgilenen Fenerbahçe, oyuncunun kulübünün 15 milyon Euro istemesi üzerine geri adım atmıştı.

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Fenerbahçe, Wilfried Zaha ve Tete’yi Galatasaray’a kaptırdı. Taraftarlar, her iki oyuncunun kaptırılmasından başkan Ali Koç’u sorumlu tutuyorlar. Ali Koç, taraftarlara kendisini affettirmek istiyor. Bu yüzden, bir dönem Galatasaray’ın da ilgilendiği Fred’i kadrosuna katmak adına harekete geçti. Fenerbahçeli yöneticiler, geçtiğimiz günlerde bu transferi bitirmek adına İngiltere’ye gittiler. Manchester United’a bonuslar ile beraber 15 milyon Euro teklif edildi. İngiliz kulübü, söz konusu teklifi kabul etti. Buna ek olarak, oyuncuya da yıllık 4.5 milyon Euro önerildi. O da bu teklifi kabul ederek sağlık kontrolü ve imza için İstanbul’a gelmek adına yola çıktı.

Fred, 12 Ağustos 2023 Cumartesi günü öğlen saatlerinde İstanbul’a geldi. 30 yaşındaki oyuncu, hafta içerisinde kendisini Fenerbahçeli yapan sözleşmeye imza atacak.

Cengiz Ünder Transferi Resmen Açıklandı

Fenerbahçe’nin kadrosuna kattığı bir diğer isim Cengiz Ünder oldu. Aslında bu transfer hiç kimse için sürpriz değildi. Fenerbahçe, çok uzun süreden bu yana milli oyuncumuz ile ilgileniyordu. Olimpik Marsilya, ilk etapta oyuncu için 15 milyon Euro istemişti. Fenerbahçe, bu parayı ödemeyi kabul etmişti. Ancak, Olimpik Marsilya’nın parayı peşin olarak istemesi işleri değiştirdi. Transfer görüşmeleri durdu.

Wilfried Zaha ve Tete’yi Galatasaray’a kaptıran Fenerbahçe, yeniden Cengiz Ünder ile ilgilenmeye başladı. Fenerbahçe, bir kez daha Olimpik Marsilya’nın kapısını çaldı. Fransızların istediği 15 milyon Euro’yu ödemeye karar veren Fenerbahçe, Cengiz Ünder ile de yıllık 2.5 milyon Euro karşılığında anlaşmaya vardı. 26 yaşındaki oyuncu, 12 Ağustos 2023 günü geç saatlerde Türkiye’ye geldi. O da hafta içerisinde kendisini Fenerbahçeli yapan sözleşmeye imza atacak.

Fenerbahçe Leandro Paredes’in İşini Bitirmek İstiyor

Fred’i transfer ederek orta sahayı güçlendiren Fenerbahçe’nin durmaya niyeti yok! Sarı lacivertli kulüp, tıpkı Fred gibi Galatasaray’ın listesinde olan Leandro Paredes’i de kadrosuna katmayı hedefliyor. Arjantinli oyuncu, en başından bu yana Türkiye’ye gelmeye sıcak bakmıyor. Bu yüzden, Galatasaray’ın kendisine yapmış olduğu teklifleri reddetti. Fenerbahçe şansını denemek istiyor. Sarı lacivertli takım, ilk olarak oyuncunun kulübü PSG ile anlaşmaya çalışacak. Fransız kulübüne 6 milyon Euro bonservis teklif edilecek. Ardından, oyuncu ile görüşülecek.