Konyaspor’un Yeni Direktörü

İlhan Palut ile yollarını ayırmaya karar veren Konyaspor’un kiminle anlaşacağı merak konusuydu. O isim belli oldu. Konyaspor’un yeni teknik direktörü Aleksandar Stanojevic oldu. 1,5 yıllık sözleşme imzalanan Aleksandar Stanojevic, Sırbistan liginde başarılara imza atmıştı. Sırp takımı olan Partizan takımıyla büyük başarılara imza atan Aleksandar Stanojevic, 2009- 2010 sezonunda ve 2010- 2011 sezonunda şampiyonluğu tatmıştı.

Yeşil- Beyazlı Kulübün Gidişatı

Süper Lig’de haftalardır galibiyet kazanamayan yeşil- beyazlı kulüp, bu başarısızlığından teknik direktörü olan İlhan Palut’u sorumlu tuttu. Yeşil- beyazlı kulüp tek taraflı olarak teknik direktörü İlhan Palut’un sözleşmesini feshederek umudu Aleksandar Stanojevic’te aramaya karar verdi. Yeşil- beyazlı kulübün tüm umudunu bağladığı Aleksandar Stanojevic’in nasıl taktikler uygulayacağı da merak konusu. Tüm Konyaspor taraftarlarının gözlerini Aleksandar Stanojevic’e çevirmiş olması yeni teknik direktöre ekstra bir sorumluluk yüklemekte.

Aleksandar Stanojevic yönetimindeki yeşil- beyazlı kulübün ilk maçı Gaziantep FK- Konyaspor karşılaşması oldu. Ziraat Türkiye Kupası mücadelesinde son 16 turdayken karşı karşıya gelen Gaziantep FK ve Konyaspor, yeni teknik direktör Aleksandar Stanojevic için de önem arz ediyordu. Yeni teknik direktörün ilk karşılaşması 1- 1 beraberlikle sonuçlandı. Penaltılarda Gaziantep Futbol Kulübü’nün öne geçmesiyle bir üst tura Gaziantep Futbol Kulübü çıktı.

Süper Lig takviminde yeni teknik direktörlü yeşil- beyazlı kulüp bir galibiyet kazanamasa da dört büyüklerden olan en önemli rakiplerden biri olan Fenerbahçe- Konyaspor mücadelesi için tüm nefesler tutuldu. Süper Lig’in 23. haftasının son maçlarından biri olan Fenerbahçe- Konyaspor maçı Kahramanmaraş depreminden kaynaklı ülkemizde 7 günlük milli yas ilan edilerek ertelenmiştir. Karşılaşmanın ne zaman olacağına dair henüz bir bilgi yoktur.

Aleksandar Stanojevic İlk Karşılaşması

Türkiye Ziraat Kupası karşılaşmasına çıkmadan önce ilk antremanına çıkan Aleksandar Stanojevic, yeşil- beyazlı takımı 10’a 10 pas çalışmasının ardından taktik çalışmasıyla antremanı sonlandırdı. 19 Ocak 2023 tarihinde son 16 turda Gaziantep FK- Konyaspor karşılaşmasının ilk devresini 0- 0 olarak bitiren Konyaspor, 120 dakikalık mücadeleyi 1- 1 bitirdi. İlk golü 108. dakikada Mustafa Eskihellaç’ın ağlarla buluşturması sonucu Gaziantep FK 1- 0 öne geçti. 120+ 3’te Mame Diouf’un golü ile yeşil- beyazlı takım skoru 1- 1’e getirerek karşılaşmayı penaltılara bıraktı. Penaltılara gelindiğinde Gaziantep Futbol Kulübü 7- 6 şeklinde galip oldu ve bir üst tura adını yazdırmayı başardı.