Konyaspor

Konyaspor Ve Yeni Malatyaspor Müsabakasının Ardından Hakem Eleştirisi

Süper Lig’in 25’inci haftasında karşı karşıya gelen Yeni Malatyaspor ve İttifak Holding Konyaspor müsabakası itiraza neden oldu. Malatya kulübünden, müsabakadaki penaltı pozisyonunda hakemin neden VAR’a gitmemiş olduğunun açıklanmasını talep etti.

Süper Lig’in 25’inci haftasında İttifak Holding Konyaspor ekibinin deplasman mücadelesi Yeni Malatyaspor ekibi ile olmuştu. Müsabakanın ev sahipliğini üstlenen ekip ise, maçtaki penaltı pozisyonunda neden VAR’a gidilmediğinin açıklamasını hakemden talep etti.

Malatyaspor Kulübü’nün yapmış olduğu açıklamada, sahalarında oynanan Konyaspor mücadelesinde, verilen kararın maçın sonucuna doğrudan etki etmiş olduğu bir penaltı pozisyonunun varlığına dikkat çekildi. Bu sebeple de hakemin neden VAR’a gitmediği kamuoyu önünde soruldu.

Cüneyt Çakır’ın Kararları Tepki Gördü

Maçlardaki hatalara karşı yapılan duyurulara ve haykırışlara rağmen, sürekli olarak yeni hataların eklendiğini bildiren Malatyaspor Kulübü, tecrübeli hakem Cüneyt Çakır’ı da eleştirdi.

Alınan kararın maçın sonucuna da doğrudan etki etmiş olduğunu bildiren kulüp, oyuncuya verilen kırmızı kartın da futbol kamuoyunda büyük bir şaşkınlığa sebebiyet verdiğini açıklamalarına ekledi.