Konyaspor Malatyaspor

Konyaspor Ve Yeni Malatyaspor Maçının Ardından Adil Gevrek’e Saldırı

Süper Lig’in kritik mücadelelerinden biri de dün İttifak Holding Konyaspor ve Yeni Malatyaspor ekibi ile yaşandı. Maç sonrasında ise spora yakışmayan durumlar yaşandı.

Süper Lig’de 25’inci hafta müsabakasında İttifak Holding Konyaspor ve Yeni Malatyaspor ekipleri karşı karşıya geldiler. Müsabakanın ardından ise Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, bir grup taraftar ile ciddi anlamda bir gerginlik yaşadı.

Kulübün yapmış olduğu açıklamaya göre Gevrek, yöneticilerin de içerisinde yer aldığı araca fiziksel saldırı olduğunu söyledi. Konunun takipçisi olunacağı da kulübün paylaştığı bilgiler arasındaki yerini aldı.

Ligin ikinci devresinde olumsuzlukları art arda yaşan Yeni Malatyaspor ekibi, müsabakadan yeşil beyazlı kulüp ile berabere kalarak ayrıldı. Fakat Malatya ekibinin Kulüp Başkanı, bu beraberliğin ardından bir grup taraftarın saldırısına uğradı.

Polis Ekipleri Müdahalesi İle Yatıştı

Polis ekiplerinin müdahale etmiş olduğu tartışmada, olaylar yatıştırılmış oldu. Konuya ilişkin açıklama ise sosyal medya hesabı ile paylaşıldı.

Yapılan açıklamada, Konyaspor müsabakasının ardından Kulüp Başkanı Adil Gevrek’in ve yöneticilerin içerisinde yer almakta olduğu araca, stat çıkışında bir grubun fiziksel saldırı gerçekleştirildiği bildirildi.

Durumun araştırılacağı belirtilirken, yaşanılan durum ise kınandı.