Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut’tan Açıklamalar

Konyaspor’un başarılı teknik direktörü İlhan Palut, geçmişe ve günümüze dair bazı konulara ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Antrenman tesislerinde, spor yazarı ve yorumcusu Salim Manav’ı konuk eden genç teknik adam samimi açıklamalar yaptı.

İlk olarak UEFA Konferans Ligi 3. Eleme Turu’ndaki Vaduz maçı ile ilgili konuşan Palut, 4-2 mağlup oldukları maç hakkında zeminin ve koşulların kendilerini etkilediğini ifade etti. Vaduz maçının daha iyi şartlarda oynanmış olsaydı sonucun daha farklı olabileceğini belirten Palut, bunun bir bahane olmayacağını, hangi şartlarla olursa olsun Vaduz gibi bir takımı rahat geçmeleri gerektiğini itiraf etti. Avrupa’daki grupları ve muhtemel rakiplerini gördüğünde iç çektiğini ifade eden Palut, gruplarda yer almış olsalardı, fark yaratabileceklerini düşündüğünü açıkladı.

Kendisini en zor görevlere bile hazır hissettiğini belirten başarılı teknik adam, antrenörlük kariyerinde yapmadığı bir görev kalmadığını ifade ederek her türlü alanda görev aldığını, Konyaspor’da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu, her şeyin yerinde ve yolunda gittiğini söyledi. Konyaspor’u asla basamak olarak görmediğinin de altını çizen genç hoca, şu anda tek hedeflerinin elindeki kadroyu en iyi şekilde kullanarak başarı yakalamak olduğunu belirtti. Şahsı adına Türk Milli takımı da dahil olmak üzere en zor görevlere hazır olduğunu söyleyerek ince bir mesaj da gönderdi.

“Bu Konuda Mütevazı Olamayacağım”

Süper Ligde yeni nesil teknik direktör kavramının ilk örneği olarak, kendisinin Göztepe kulübünü çalıştırdığı dönem olduğunu söyleyen İlhan Palut, bu konuda mütevazı olamayacağını iddia etti. Kendisinin futbola direkt teknik direktör olarak başlamadığını, Ersun Yanal, Fatih Terim ve Şenol Güneş’leri izleyerek yetiştiğini ifade eden başarılı çalıştırıcı, hala onları örnek aldıkları alanlar olduğunu ifade etti. Kendilerinden sonra gelecek olan yeni hocalara uyarı olarak kendileri kadar beklememelerini, eğer yetenekleri varsa daha erken başlamalarını tavsiye etti.

Dünya futbolunda en beğendiği teknik direktörün Pep Guardiola olduğunu savunan Palut, hocanın özgüvenli futbolunu çok sevdiğini söyledi. Kendi takımına Manchester City futbolu oynatmak gibi bir gayesi olmadığını ifade eden Palut, ligimizde geriden oyun kurma konusunda en başarılı kulüplerin Başakşehir ve Konyaspor olduğunu iddia etti.

Süper Lig ekiplerinden Göztepe’nin yeni teknik direktörü İlhan Palut, Urla Adnan Süvari Tesislerinde ilk antrenmanına çıktı. ( Evren Atalay – Anadolu Ajansı )

“Jorge Jesus Son Derece Konsantre”

Jorge Jesus’un ne istediğini ve ne yaptığını son derece iyi bilen bir teknik direktör olduğunu ifade eden İlhan Palut, Portekizli çalıştırıcının son derece konsantre olduğunu söyledi. Bu kadar başarı kazanmasına rağmen hep yenisi için azmettiğini belirten Palut, Jesus’un hem Avrupa’da hem de Türkiye’de iyi bir performansla yoluna devam ettiğini söyledi.

Ligdeki takımların elini kolunu bağlayan yabancı sınırı ile ilgili olarak da konuşan Palut, kendisinin birçok maçta en az 4-5 Türk oyuncu ile oynamasına rağmen bu sınırlamaları doğru bulmadığını, oyuncu değişiklikleri esnasında kafa karıştırdığını ve bu kural için yeri geldiğinde iyi oynayan oyuncuları bile çıkarmak zorunda kaldıklarını söyleyerek serzenişte bulundu.