Konyaspor Kravets’ten Kurtulamıyor

Bu sezon Süper Lig’in en iyi futbol oynayan ekiplerinden birisi olan ve bu iyi futbolu da aldığı sonuçlara da yansıtarak 22 maçta 45 puan toplayan Konyaspor’da transfer çalışmaları devam ediyor. Kadrosuna ekleyeceği isimler kadar kadrosundan ayrılacak isimlerle ilgili de uğraş gösteren Yeşil Beyazlılarda, İlhan Palut’un kadroda düşünmediği ve gönderilmesini istediği Artem Kravets ile alakalı olarak bir türlü aşama kaydedilemiyor.

Kravets’in Israrı

3 Büyüklerin büyük hayal kırıklığı yaşayarak şampiyonluk yarışından çok erken koptuğu sezonda lider Trabzonspor’u tehdit edebilecek tek takım olarak gösterilen ve Süper Lig’de bir mucizeye imza atmayı hedefleyen Konyaspor’da transfer çalışmaları devam ediyor.

Serdar Gürler’in ayrılığı sonrası bu boşluğu Amilton ile dolduran Konyaspor’da ileriki sezonlarda daha da daralacak olan yabancı kuralı gözetilerek hem kadroda yer açmak hem de oynatılmayan oyuncularla vedalaşmak isteniyor.

Bu doğrultuda sezon başından bu yana takımda neredeyse hiç şans bulamayan ve Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut tarafından da kadroda düşünülmeyen Artem Kravets ile de görüşmeler yapılırken, Ukraynalı futbolcu var olan sözleşmesinden vazgeçmek istemediği için takımdan ayrılmak istemiyor.

Bu sezonun sonunda bitecek olan sözleşmesindeki haklarından feragat etmek istemeyen ve bu nedenle Konyaspor cephesinden gelen teklifleri değerlendirmeyen Kravets’e Konyasporlu taraftarlar sosyal medya üzerinden tepkiler gösterirken, yöneticiler oyuncuyu ikna edebilmek adına yoğun bir uğraş içerisinde bulunuyor.

32 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz sezonun başında Ukrayna temsilcisi Dinamo Kiev’den bedelsiz olarak transfer edilmişti. Konyaspor formasıyla 1 sezondan aşkın bir süredir toplam 31 maça çıkan Kravets, bu maçlarda 9 gol attı ve 2 kez de gol pası vermeyi başardı.

Salih Uçan Belirsizliği

Her ne kadar çok şans verilmese de Trabzonspor ile şampiyonluk yarışının içerisinde olan ve Bordo Mavili takımın takılmasını bekleyen Konyaspor’da dar kadronun genişletilmesi adına çalışmalar devam ediyor.

Yeşil Beyazlı takımda orta sahada alternatif azlığından kaynaklı yaşanan sorunlar nedeniyle bu bölgeye bir transfer yapılması hedeflenirken, gündeme gelen ilk isim Beşiktaş’ta aradığını bulamayan ve birçok maçta kadroya bile alınmayan Salih Uçan olmuştu.

Basında yer alan iddialarda Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut’un Salih Uçan ile iletişime geçtiği ve kadrosunda görmek istediğine dair ifadeler yer alsa da güncel haberler Salih’e birçok Süper Lig takımının talip olduğunu ve Başakşehir ile Alanyaspor’un da bu kulüpler arasında yer aldığı ifade ediliyor.

Bu nedenle daha da karmaşık bir hale gelen transfer süreci Konyaspor cephesinin de işlerini zorlaştırırken, takımın Salih Uçan transferini gerçekleştirememesi durumunda başka bir yerli oyuncu bulması gerekebilir.

Alper Uludağ’ı Adana Demirspor’a, Serdar Gürler’i Başakşehir’e gönderen Konyaspor, ara transfer döneminde çok fazla harekete geçmedi ve sadece Serdar Gürler’den boşalan sağ kanat bölgesine bir diğer Süper Lig takımı Antalyaspor’dan Amilton’u transfer etti.