Konyaspor Petkimspor

Konyaspor Konuk Olduğu Petkimspor Mücadelesinden Yenilgi İle Döndü

Türkiye Basketbol Ligi’nde 20’inci hafta müsabakası için Petkimspor ekibi ile karşı karşıya gelen Konyaspor ekibi, oyunun mağlup tarafı oldu. 75-57 skorla sona eren mücadelenin ev sahibi ise İzmir temsilcisi oldu.

Türkiye Basketbol Ligi’nde 20’inci hafta müsabakası için İzmir Enka Spor Salonu’nda Petkimspor ve Konyaspor ekibi karşı karşıya geldi. Konuk olarak gittiği müsabakan 75-57 skorluk yenilgi ile dönen Konya ekibi, üçüncü periyotta ise skoru eşitliğe yakın hale getirmişti.

Müsabakaya ilk periyottan üstün başlayan İzmir ekibi, ilk çeyreği 21-16 önde tamamlamış, aynı baskıyı ikinci çeyrekte de göstermişti. İkinci periyodu da 32-28 önde tamamlayan Petkimspor ekibi, üçüncü çeyreği de 49-42 önde kapattı.

Son çeyrekte de farkı açan İzmir ekibi, müsabakayı 75-57 kazanan taraf oldu. Oyunun skorer isimleri ise Konya ekibinde 16 sayı ile Wlbekin olurken, Petkimspor ekibinde de 18 sayı ile Rembert imza attı.

Müsabakanın Kadroları

Petkimspor: Hakan Yapar, Yancy Deringer Gates, Patrick Ronald Rembert, Yiğitcan Turna, Recep Doğrusöz, Şahin Ekmen ve Cemal Nalga

Konyaspor: Mıtchell Douglas, Wlbekin, Trey Samuel Porter, Alp Karahan, Bekay Siniroğlu, Osman Gökhab Şirin, İbrahim Yıldırım, Tufan Önen ve Azizcan Özdemir