Konyaspor Gümbür Gümbür

Süper Lig’de ilk devrenin kapanış maçında kendi sahasında Beşiktaş’ı ağırlayan Konyaspor, taraftarlarının önünde sisli bir havada oynadığı maçta geçen sezonki performansını arayan rakibini son dakikalarda bulduğu golle 1-0 mağlup etti ve lider Trabzonspor ile arasındaki puan farkını 7’ye düşürerek 39 puanla ilk devreyi kapattı.

Oyun anlamında zaman zaman sallantılar yaşasa da skor açısından ve çaba açısından ligin bu sıralamada olmayı en çok hak eden takımı olduğunu Beşiktaş karşısında da kanıtlayan Konyaspor, ikinci devreye artık çok daha güvenli bakıyor.

Alkışlar Konyaspor’a

Süper Lig’in 19’uncu haftasında kendi sahasında ağırladığı Beşiktaş karşısında savunmada Ahmet Çalık olmadan sahaya çıkmasına rağmen oldukça iyi bir performans sergileyen Konyaspor, kalesinde tehlikeler gördüğü ve Beşiktaş kalesinde birçok tehlike yarattığı maçtan galip ayrılarak devre arasına girmenin mutluluğunu yaşıyor. Yeşil Beyazlılar, birçok pozisyonda kalesinde gole geçit vermeyen Ersin Destanoğlu’nu 90’ıncı dakikada Ahmed Hassan’ın attığı tek golle mağlup ederek 3 puanı hanesine eklerken, eklenen 3 puan lider Trabzonspor’un ve 3’üncü sıradaki Başakşehir’in berabere kalmasıyla birlikte çok daha değerli bir hale geldi.

İlk devrede topladığı 39 puanla en yakın rakibinin 6 puan önünde 2’inci sırada devreyi kapatan Konyaspor, Trabzonspor’un da 2 puan bıraktığı haftada Beşiktaş gibi eski günlerini arasa da kâğıt üstünde ligin en güçlü kadrosuna sahip olan takımı karşısında almayı hak etti.

İlhan Palut’un Dokunuşları Maçı Getirdi

Süper Lig’in 19’uncu haftasında oynanan Beşiktaş maçında zaman zaman kalesinde ciddi tehlikeler gören Konyaspor’da galibiyetin ilk olarak Sehic ile geldiğini söylemek gerekiyor. Maç boyunca Konyaspor savunmasına güven veren ve 6 kurtarışa imza atan eldiven, maçın Beşiktaş tarafından koparılmasını bu sayede engellerken, teknik direktör İlhan Palut’un eklemelerinin de takıma oldukça ciddi katkı yaptığını söylemek mümkün.

59’da Rahmanovic’i oyuna alarak sarı kart gören Mpoku’u oyundan alan ve bu sayede gergin bir atmosferde 10 kişi kalmak riskinden kurtulan İlhan Palut, 77’de Endri Çekici ve maçtaki tek golün sahibi olan Ahmed Hassan’ı oyuna alarak hücum hattının anlayışında değişiklikleri sağladı. Ahmed Hassan ve Çekici’nin etkili oyunlarıyla birlikte Beşiktaş kalesinde daha fazla var olmaya başlayan Konyaspor, iki kanattan da etkili ataklar yaparak Beşiktaş savunmasını çalkaladı ve golü de bu sayede attı.

Beşiktaş gibi etkili hücum oyuncularına sahip olan bir takım karşısında Ahmet Çalık gibi bir eksikle sahaya çıkmış olmalarına rağmen savunmacı oyuncularını maça çok iyi hazırladığı belli olan İlhan Palut, Konyaspor tarihine geçen bir sezonda gösterdiği performansla birlikte net bir şekilde takdiri hak ediyor. Gittiği her takımda fark yaratan İlhan Palut, Konyaspor’un başında ne kadar değerli bir teknik direktör olduğunu tekrar kanıtlamayı ve bu kanıtlamayı da oldukça başarılı bir performansla ortaya koymayı bildi.