Konyaspor 0 – 0 Giresunspor

Süper lig’ in 24. Haftasında Konyaspor kendi sahasında konuk ettiği Giresunspor ile karşı karşıya geldikleri karşılaşma başladığı gibi golsüz beraberlik ile sona erdi. Karşılaşma sonun da iki takım da sahadan 1’ er puan alarak ayrılırken ev sahibi takım Konyaspor puanını 28’ e yükseltirken lig de 9. Sıraya geriledi. Konuk ekip Giresunspor ise 22 puan da düşme hattında 17. Sırada yer aldılar.

Konyaspor süper lig de çıktığı son 9 maçından da 3 puan alama dan sahadan ayrılırken son Giresunspor karşısında aldıkları 1 puan ile toplanmaya başlamak istiyorlar.

Gelecek haftayı bay geçecek olan Konyaspor haftayı dinlenerek geçirecekler. Giresunspor ise gelecek hafta süper lig de 25. Haftada kendi sahasında Fatih Karagümrük ile karşı karşıya gelecekler.

Giresunspor Düşme Hattından Zor Çıkar

Giresunspor süper lig de kötü bir performans sergilerken lig de 8 haftadır galibiyet alamayarak kendilerini düşme hattında bulan takımlardan oldular.

Karadeniz ekibinde alınan üst üste kötü sonuçlar ile beraber süper lig de düşme hattında 22 puan ile 17. Sıraya yerleşen Giresunspsor için tehlike çanları da daha sert çalmaya başladı.

Konyaspor Galibiyeti Unuttu

Süper lig ‘in 24. Haftasında Konyaspor kendi sahasında konuk ettiği Giresunspor ile 0 – 0 berabere biten karşılaşma sonunda haftalar sonra 1 puan almış olsa da 9. Haftadır 3 puanı galibiyeti unutmuş durumdalar.

Sezona tecrübeli teknik adam İlhan Palut ile başlayan Konyaspor sezon ortasında takım da kan değişiminin gerektiğini düşünen yönetim genç teknik adam ile yollarını ayırma kararı almıştı.

Süper lig de yeni teknik adamları Sırp Aleksandar Stanojevic ile anlaşan Konyaspor ‘ da teknik adam göstermiş olduğu kötü performans ile süper lig ‘İn tarihine geçmiş durumda.

Sırp teknik adam Konyaspor ‘un başında 5. maç sonunda ilk puanını alsa da tarihe geçmeyi başardı. Aleksandar Stanojevic Süper Lig tarihinde görev yaptığı ilk beş maçta gol sevinci yaşayamayan ilk yabancı teknik direktör olarak tarihe geçmiş oldu.

Konyaspor süper lig de üst üste yasadıkları puan kayıpları sonrasında alt sıralara doğru düşmeye başlayan takım da yönetim Sırp teknik adam Aleksandar Stanojevic’ e de verdikleri kredi artık tükenmeye başlamış durumda. Süper lig de gelecek haftayı da bay olarak geçecek olan Konyaspor bu süreci iyi değerlendirip güçlü bir sekil de hazırlanmaları halinde Hatayspor ‘un da lig den çekilmesi ile 3 puan alması bu zor süreçte takıma bir nefes aldıracak.

Konyaspor bu zorlu süreçten sonra iste fikstürde oldukça zorlu bir karşılaşma bekliyor olacak onları. Bay geçtikleri hafta sonun da süper lig ‘in lideri sarı kırmızılı takım Galatasaray deplasmanına konuk olacak olmaları ise onlar için büyük şanssızlık diye biliriz.