Konya’dan Futbol Haberleri

Mevlana şehri Konya’da futbolun dışındaki birçok alanda da sportif faaliyetler sürdürülüyor ve hemen bütün belediyeler bu faaliyetlere tam gücüyle destek veriyor. Ancak tabii ki her zaman her şehirde olduğu gibi öncelik futbol oluyor. Konya’dan da aynı şekilde futbol ile ilgili haber gelmediği bir gün geçmiyor.

Geçtiğimiz günlerde Konya Bölgesel Amatör Ligi takımlarından Ereğlispor Kulübü Başkanı Bilgin Kamış, Konya genelinde forma takdim turuna başladı. Ereğlispor başkanının ilk ziyareti ise Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu’ya gerçekleştirdi.

Bir diğer futbol gelişmesi ise Karatay Belediyesi’nden geldi. Karatay’da yaz kuran kursları arasında düzenlenen dostluk ve kardeşlik futbol turnuvası sonuna geldi. 25 Temmuz’da başlayan turnuva 17 Ağustos’ta sonlandırıldı.

Ereğlispor’dan İlk Ziyaret Rektör Cem Zorlu’ya

TFF 3’üncü Lig’e yükselmek isteyen Bölgesel Amatör Lig temsilcilerinden Ereğlispor Kulübü Başkanı Bilgin Kamış, 2022/2023 sezonu öncesinde forma takdimi ve dostlu ziyaretlerine başladı.

Bu kapsamda da Ereğlispor Kulüp Başkanı Bilgin Kamış, ilk ziyaretini Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu’ya yaptı ve gelecek sezon ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Rektör Cem Zorlu, 2022/2023 sezonu öncesi şehrin temsilcilerinden Ereğlispor’a başarı diledi. Ereğlispor için yıllardır çalışmalar yaptıklarını ve bu yılda da yeşil beyazlı Ereğlispor’u çok daha iyi yerlere gelmesi için destek vereceklerini dile getiren Zorlu, hatta ellerinden gelenin daha fazlasını bile yapmaya çalışacaklarını ekledi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, sportif dallarının ve özellikle de futbolun Ereğli için ne kadar önemli olduğunu dile getirerek Ereğlispor’un Konya için ne kadar önemli bir yere sahip olduğundan da bahsetti.

Görüşme sonrasında Ereğlispor Kulübü Başkanı Bilgin Kamış, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu’ya forma takdiminde bulundu ve ardından 2022/2023 sezonunda gerçekleştirilecek tüm müsabakalara da davet etti.

Karatay Belediyesi’nde Düzenlenen 800 Kişilik Çocuk Futbol Turnuvası

Karatay Belediyesi ve Karatay İlçe Müftülüğü işbirliği ile düzenlenmiş olan Yaz Kuran Kursları arasında Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası, kapanış programında adeta şenlik ortamı oluşturdu. Karatay Şehir Parkı’nda gerçekleştirilmiş olan turnuva organizasyonu 25 Temmuz ve 17 Ağustos tarihleri arasında yapıldı. Bu süreçte Yaz Kuran Kursları arasındaki Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası’nda 800’e yakın öğrenci top kovaladı.

Gerçekleştirilen etkinliğe bürokratik öneme sahip isimler de katıldı ve başlıca olarak Karatay Belediye Başkan Vekili Şaban Önal, İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, Şube Müdürü Cahit Nazlı, Şube Müdürü Şakir Eğri, Karatay Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Fehmi Adam ve birçok din görevlisi de programda öğrencileri yalnız bırakmadı ve seyirci olarak bulundu.

Turnuva sonrasında öğrencilere Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi gezdirildi. Bu gezinin ardından öğrenciler, kendileri için organize edilmiş olan piknik etkinliğine katıldı. Son olarak da öğrenciler Karatay Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Gönüllüleri tarafından hazırlanan çeşitli etkinliklerle gönül eğlendirdi.